ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 11:00-19:00 504438338 / 12 6603366

Efekty zabiegu Sculptra™  – kwas polimlekowy

Preparat Sculptra™  jest zawiesiną mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego w sterylnej wodzie do wstrzyknięć. Wprowadzona podskórnie lub głęboko śródskórnie Sculptra™  pobudza organizm do samodzielnej produkcji kolagenu.

W ciągu kilku dni od zabiegu, zawarta w preparacie woda zostaje wchłonięta i zmarszczki ponownie stają się widoczne. Następnie mikrocząsteczki substancji czynnej preparatu Sculptra™  inicjują naturalny proces wypełniania zmarszczek i ujędrniania skóry.

Już po serii zabiegów (średnio pacjent potrzebuje 3 zabiegów w serii) wykonanych w odstępach nie krótszych niż co 6 tygodni widoczna jest stopniowa, lecz zauważalna poprawa stanu skóry, która zyskuje naturalny młodzieńczy wygląd.

Jak wygląda zabieg Sculptra™  – kwas polimlekowy?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem znieczulającym, a w razie takiej potrzeby wykonywane jest znieczulenie dentystyczne.

Preparat Sculptra™  podaje się bardzo cienkimi igłami, które prawie nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i do minimum redukują ból. Po przeprowadzonym zabiegu wykonuje się miejscowy masaż, co zapewnia prawidłowe rozmieszczenie preparatu.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu mogą pozostać niewielkie zasinienia, zaczerwienienia, które zazwyczaj ustępują po 2-3 dniach od rozpoczętego leczenia.

Czas utrzymywania się efektów

Badania kliniczne wykazały, że efekt działania preparatu Sculptra™ może się utrzymywać przez ponad 2 lata. Jest to metoda dyskretna, której efekty pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga wykonania od 1 do 4 zabiegów a pierwsze rezultaty wyglądające bardzo naturalnie powinny być widoczne po około 6 tygodniach.

pl_PLPolish
pl_PLPolish