ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Blefaroplastyka

 

Z wiekiem skóra wokół oczu traci swoją naturalną elastyczność – zmniejsza się ilość kolagenu w tkankach, powieki wiotczeją i stają się cieńsze. Powoduje to szereg defektów estetycznych, może to również negatywnie wpływać na pracę naszych oczu - opadające powieki poważnie ograniczają pole widzenia, powodując problemy ze wzrokiem. Rozwiązaniem jest blefaroplastyka – zabieg chirurgiczny, który modeluje powieki i umożliwia powrót do ich naturalnego konturu. Oczy odzyskają promienny i zdrowy wygląd, twarz jest rozświetlona i odmłodzona.

 

Blefaroplastyka – na czym to polega?

Typowy zabieg korekcji powiek polega najczęściej na nacięciu skóry powiek w naturalnym fałdzie załamania górnej powieki. Specjalista usuwa następnie nadmiar wiotkiej skóry i mięśnia okrężnego oka. Pozostała rana zaszywa cienkim szwem, który usuwany jest po kilku dniach. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, a pacjent może wrócić do domu już tego samego dnia. Przed zabiegiem trzeba unikać picia alkoholu i palenia tytoniu oraz stosowania niektórych leków (m.in. aspiryny). Kobiety nie powinny przystępować do zabiegu podczas miesiączki. Po zabiegu przez około 10 dni nie powinno używać się soczewek kontaktowych i stosować makijażu, unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Zwiotczenie skóry powiek to główne wskazanie do zabiegu blefaroplastyki.

Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja specjalistyczna, na której omówione zostaną wskazania do zabiegu i wykluczone ewentualne przeciwwskazania. Są to między innymi: stany zapalne skóry w miejscu zabiegu, ciąża i okres karmienia piersią, wszystkie ostre stany organizmu. Przeciwwskazaniem mogą być również choroby tarczycy, choroby serca i cukrzyca, a także zespół suchego oka. Skuteczny i bezpieczny zabieg przeprowadza tylko doświadczony i certyfikowany specjalista .

 

W Dr Wolfinger Clinic wykonywane są również inne zabiegi powiekowe jak:

  • usunięcie kępek żółtych,  
  • brodawek,
  • cyst ,
  • rogu skórnego,
  • kaszaków 
  • i innych zmian w obrębie powiek.

 

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi do Dr Wolfinger Clinic!

Specjalista: dr n. med. Anna Bogdali

 

 

 

 

 

 

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338