ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – regeneracja skóry

Medycyna estetyczna oferuje wiele wspaniałych rozwiązań w zakresie regeneracji skóry. Jednym ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych zabiegów regeneracyjnych jest użycie osocza bogatopłytkowego – cudownej substancji, którą produkuje nasz własny organizm! Jest to doskonałe rozwiązanie dla zmęczonej, poszarzałej skóry, która potrzebuje głębokiego odżywienia.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatokomórkowe (inaczej bogatokrwinkowe) to koncentrat z płytek krwi pacjenta - czyli z własnej krwi żylnej, która zostaje odwirowana po pobraniu. Dzięki temu nie istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej po zabiegu. Preparat jest bogaty w komórki i czynniki wzrostu, stymulujące odnowę biologiczną skóry. Dzięki temu, że korzystamy z zasobów naszego własnego organizmu, zabieg jest w pełni bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych.

Regeneracja skóry przy użyciu osocza bogatopłytkowego

Zabieg iniekcji osocza bogatopłytkowego daje natychmiastowe efekty – pierwsze zobaczysz już po wyjściu z gabinetu; na całkowity efekt czekamy około trzy tygodnie.

Czego możemy się spodziewać po zabiegu?

Między innymi rozjaśnienia poszarzałej cery, zregenerowania i głębokiego odżywienia skóry, spłycenia zmarszczek i wypełnienia blizn, m.in. po trądziku. Osocze bogatopłytkowe stymuluje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu i komórek macierzystych, co pobudza proces regeneracji tkanek, tworzenia nowych naczyń krwionośnych i fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Efekt głębokiej regeneracji bez skutków ubocznych gwarantowany.

Efekty, które możemy uzyskać dzięki zabiegowi to:

  •     rewitalizacja skóry,
  •     wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry,
  •     poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
  •     remodeling włókien kolagenowych,
  •     poprawa ukrwienia skóry,
  •     wygładzenie zmarszczek i fałd,
  •     wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry,
  •     przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej,
  •     leczenie łysienia skóry głowy.

Jak wygląda zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego?

kilka godzin przed zabiegiem nalezy wypic ok 1,5 do 2 litrów wody (ułatwi to pobranie krwi). Po wykluczeniu przeciwwskazań zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Trwa od 60 do 90 minut, skóra jest znieczulona specjalnym kremem, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po zabiegu może się pojawić lekki obrzęk lub zasinienie, które znikają po kilku godzinach, a efektami możemy się cieszyć nawet do 18 miesięcy. Pamiętajmy, że istotne jest oddać się w ręce tylko wykwalifikowanego, doświadczonego specjalisty!

Terapia łączona. Osocze bogatopłytkowe - z czym łączyć?

Bezsprzecznie idealnym rozwiązaniem są terapie łączone. Ponieważ zabiegi równocześnie wzmacniają swoje działanie dlatego warto skorzystać z takiej opcji. Osocze bogatopłytkowe można łączyć z:

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338