ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste to jedne z ważniejszych elementów budulcowych naszego ciała – jeżeli nie najważniejsze! Tworzą nowe struktury organizmu i odbudowują uszkodzone. Jest więc oczywiste, że te właściwości zaczęliśmy wykorzystywać w medycynie. A jaka jest rola komórek macierzystych w medycynie estetycznej?

Komórki macierzyste – na czym to polega?

Komórki macierzyste wykorzystuje się powszechnie w terapii anti – age i zabiegi te cieszą się ogromną popularnością. W naturalny sposób wspomagają odbudowę skóry, zapewniając młodszy i zdrowszy wygląd. Komórki wygładzają zmarszczki i poprawiają kondycję twarzy i całego ciała. W Dr Wolfinger Clinic stosuje się systemy Arthrex, Lipotransfer Lipolife3G oraz K68.

Komórki pozyskuje się między innymi z tkanki tłuszczowej, krwi, skóry i tkanki mięśniowej, jednak w medycynie estetycznej stosuje się te pozyskane z tkanki tłuszczowej. Po pobraniu i odpowiedniej obróbce wstrzykuje się je w problematyczny obszar. Na efekty czeka się kilka tygodni po zabiegu, a efekt utrzymuje się około półtora roku.

Komórki macierzyste – gdzie jeszcze się je stosuje?

Są doskonałe w leczeniu blizn i leczą łysienie, nawet w zaawansowanym stadium. Leczą stany zapalne, zatem świetnie nadają się do terapii stawów w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych. Zastosowań komórek macierzystych w medycynie jest jednak o wiele, wiele więcej, między innymi w onkologii czy hematologii.

Efekty terapii komórkami macierzystymi:

 

ZWYRODNIENIA STAWÓW

Komórki macierzyste są niezwykle skuteczne w leczeniu zwyrodnień stawów ponieważ regenerują powierzchnie stawowe oraz leczą stany zapalne.

 

USUWANIE BLIZN

Bardzo dobre wyniki uzyskujemy przy leczeniu blizn – poprzez stymulację uszkodzonych komórek i własne podziały unaczyniają bliznę, a następnie powodują proces jej oczyszczenia. W związku z tym blizny staja się mniej widoczne lub niemalże znikają.

 

ŁYSIENIE

Terapie komórkami macierzystymi są także obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem. Dzięki nim dochodzi do odbudowy naczyń krwionośnych, poprawia się odżywienie oraz dotlenienie mieszków włosowych. Dodatkowo likwiduje się stan zapalny w skórze, który był powodem odcięcia komórek włosowych od składników odżywczych. Dochodzi do odmłodzenia skóry głowy i jej przydatków. Terapia jest najbardziej polecana pacjentom z zaawansowanym procesem łysienia.

 

ODMŁADZANIE

Komórki macierzyste to także bardzo skuteczna metoda odmładzania, w pełni naturalna i bez przerysowanych rezultatów. Komórki te przynoszą efekt odmłodzenia o kilkanaście lat, gdyż działają kompleksowo i inteligentnie na komórki skóry i tkanki podskórnej, które same rozpoczynają intensywny proces regeneracji. Wygładzają zmarszczki, odbudowują policzki, a także poprawiają jakość skóry. Można je podawać w powieki, w usta (przywracają czerwień i objętość warg), a także w zmarszczki palacza nad górną wargą. Stosuje się je zarówno na twarz, jak i całe ciało.

 

Kiedy efekt?

Naturalny efekt odmładzania komórkami macierzystymi nie następuje bezpośrednio po zabiegu, ale jest to wieloetapowy proces, który rozpoczyna się kilka tygodni po zabiegu i trwa do ok. 1,5 roku. W wyniku oddziaływania komórek macierzystych następuje odbudowa tkanki podskórnej we wszystkich miejscach, w których zostały one podane.

Komórki macierzyste – warto wiedzieć

Zabieg jest w pełni bezpieczny, również dla alergików. Nie powodują skutków ubocznych, ponieważ materiał zabiegowy jest pobierany z organizmu pacjenta. Po podaniu komórek macierzystych można od razu wrócić do codziennych aktywności. Przeciwwskazania to między innymi aktywna opryszczka i stany zapalne skóry, ciąża i okres karmienia i zaburzenia krzepnięcia.

Zapraszamy na konsultacje do Dr Wolfinger Clinic!

W Dr Wolfinger Clinic zabiegi przeprowadzają najlepsi lekarze medycyny estetycznej w Krakowie!

 

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami

Tel.  504438338 / 126603366

 

 

 

 

 

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338