ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek

Terapia usuwania zmarszczek najczęściej przyjmuje postać zabiegów łączonych dedykowanych osłabieniu działania mięśni mimicznych, wypełnieniu istniejących ubytków oraz poprawie gęstości skóry poprzez aktywizację produkcji kolagenu typu III.

Usuwanie zmarszczek - kiedy warto wykonać zabieg?

W przypadku występowania zmarszczek i bruzd m.in.:

  • widocznych fałd nosowo – wargowych,
  • opadniętych kącików ust – zmarszczki marionetki,
  • zapadniętych oczodołów,
  • zmarszczek pod oczami,
  •  nad górną wargą – zmarszczki palacza,
  •  pomiędzy brwiami – lwia zmarszczka,
  • zmarszczek w kącikach oczu – kurze łapki,
  • poziomych zmarszczek na czole,
  •  na nosie – zmarszczki królicze,
  • na szyi i dekolcie, na brodzie.

Co może być przyczyną powstawania zmarszczek?

Przyczyną występowania zmarszczek mimicznych jest nadmierna praca mięśni mimicznych (proces miostarzenia). Zmarszczki mimiczne pojawiają się jako pierwsze z całej grupy zmarszczek, ponieważ są konsekwencją naturalnych ruchów twarzy m. in. mrużenia oczu, uśmiechania się czy ruchu brwi. Obliczono, że każdego dnia skóra na twarzy człowieka marszczy się około 15 tys. razy.

Przyczyną występowania zmarszczek statycznych i bruzd jest m.in. zmniejszanie się poziomu kwasu hialuronowego w skórze. Kwas hialuronowy to fizjologicznie występujący w organizmie polisacharyd, którego głównym zadaniem jest wiązanie i magazynowanie wody w tkankach. Z upływem lat dochodzi do zmniejszenia się poziomu kwasu hialuronowego przez co skóra staje się mniej nawilżona, wiotka i sucha, co w konsekwencji prowadzi do powstawania zmarszczek i bruzd.

Ważnym czynnikiem prowadzącym do powstawania zmarszczek jest również osłabienie włókien kolagenowych tworzących „konstrukcję nośną” skóry. W wyniku tego dochodzi do jej wiotczenia i spadku objętości, co w konsekwencji powoduje pojawienie się głębokich bruzd.

Warto również wspomnieć o procesie fotostarzenia tj. przedwczesnym procesie starzenia się skóry, spowodowanym negatywnym wpływem czynników środowiskowych, zwłaszcza promieniowania słonecznego. Pod jego wpływem następuje nadprodukcja wolnych rodników, a kolagen zawarty w skórze ulega stopniowemu zniszczeniu.Cele terapii likwidacji zmarszczek

Cel leczenia jest ściśle związany z rodzajem zmarszczek i przyczyną ich powstawiania – jednak ze względu na współwystępowanie różnych rodzajów zmarszczek najczęściej terapia przyjmuje postać zabiegów połączonych dedykowanych osłabieniu działania mięśni mimicznych, wypełnieniu istniejących ubytków oraz poprawie gęstości skóry poprzez aktywizację produkcji kolagenu typu III.

PROPONOWANE ZABIEGI:

WAŻNE: Podstawą ustalenia propozycji planu zabiegowego jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338