ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

HYDROKSYAPATYT WAPNIA

Medycyna estetyczna oferuje wiele bezpiecznych preparatów, które pomogą nam wymodelować i odbudować kształt twarzy. Jednym z popularniejszych wyborów naszych pacjentek jest zabieg przy użyciu hydroksyapatytu wapnia. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy z jakiegoś powodu nie tolerują kwasu hialuronowego, lub nie byli zadowoleni z efektów jego działania. Hydroksyapatyt wapnia to substancja, która występuje naturalnie w naszym ciele, jako składnik budujący kości i zęby. Jest więc doskonale tolerowany przez organizm!

Co to jest Hydroksyapatyt wapnia?

Hydroksyapatyt wapnia to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Ma on unikalny i opatentowany skład, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach.

Preparat z hydroksyapatytem wapnia wiąże się z tkanką i stymuluje skórę do odbudowy, przywracając jednocześnie twarzy właściwy owal i proporcje. Godne uwagi jest to, że jest obecnie szeroko stosowanym środkiem w medycynie estetycznej, ponieważ jest bardzo bezpieczny.

Efekty zabiegu z użyciem hydroksyapatytu wapnia:

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu, bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, zauważymy natychmiastowy efekt wypełnienia. Z czasem (po około 4 miesiącach) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale co istotne, jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Bez wątpienia, skóra jest naturalnie odmłodzona, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

 Efekty zabiegu:

  • modelowanie twarzy
  • zagęszczenie skóry
  • likwidacja blizn potrądzikowych
  • spłycenie zmarszczek
  • redukcja blizn
  • uzupełnienie ubytków tkankowych na dłoniach

 

Jak wygląda zabieg z użyciem hydroksyapatytu wapnia?

Przede wszystkim, zabieg wykonuje lekarz medycyny estetycznej, po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Polega on na wprowadzeniu preparatu w obszar ciała za pomocą sterylnej i jednorazowej mikroigły. Skórę  znieczulamy kremem znieczulającym.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 90 minut.

Okres rekonwalescencji

Zabieg zazwyczaj nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący zazwyczaj po ok. 4 godzinach.

Wyjątkowo po zabiegu może pojawić się lekkie opuchnięcie, ból, swędzenie, zasinienie lub przebarwienie oraz wrażliwość na ból. Objawy te zanikają jednak zazwyczaj po kilku dniach.

Czas utrzymywania się efektów

Zostało udowodnione klinicznie, że efekt kuracji  utrzymuje się przez rok, a u części pacjentów nawet dłużej.

 

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338