ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

NICI HIALURONOWE

Nici hialuronowe – niechirurgiczny lifting twarzy

Medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań poprawiających wygląd twarzy. Z wiekiem kosmetyki i kremy anti-age przestają nam wystarczać, a na twarzy pojawiają się coraz wyraźniejsze oznaki starzenia. Wiele kobiet nie decyduje się na inwazyjne zabiegi liftingu twarzy, ze względu na ich liczne konsekwencje zdrowotne. Z pomocą przychodzą nici hialuronowe, nie bez powodu zwane „miękkim liftingiem”!

Czym są nici hialuronowe?

Nici hialuronowe to specyficzna metoda podawania kwasu hialuronowego – substancji występującej naturalnie w naszym organizmie, odpowiedzialnej za dobrą kondycję skóry i stawów. Kwas hialuronowy doskonale wiąże cząsteczki wody i właśnie ta właściwość jest wykorzystywana w medycynie. Stymuluje również syntezę nowego kolagenu, co pozytywnie wpływa na jędrność skóry twarzy.

Dlaczego zabieg wykorzystuje działanie kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która występuje w naszym organizmie pod postacią polisacharydów. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia tkanek skóry, dzięki swojej możliwości wiązania wody w organizmie. Niestety, w miarę upływu czasu ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się co przyczynia się do powstawania na skórze licznych zmarszczek, a także utraty jej jędrności.

Kwas hialuronowy często używany jest przez szerokie grono lekarzy dermatologów, medycy estetycznej oraz kosmetologów do usuwania zmarszczek na skórze. Ten, który wykorzystywany jest do tego rodzajów zabiegów bardzo mocno zbliżony jest do naszego, naturalnie występującego w organizmie. Dlatego nie zaburza funkcjonowania skóry, całkowicie się z nią integrując oraz zapewniając właściwy przepływ tlenu, związków odżywczych i hormonów. Ponadto kwas hialuronowy wykazuje działanie stymulujące na komórki skóry – fibroblasty, co powoduje większą syntezę własnego kolagenu poprawiając jej jędrność. Dodatkowo usuwa szkodliwe wolne rodniki i nawilża ją.

Jak wygląda zabieg?

Nici hialuronowe to nowa metoda odmładzania skóry,  opracowana w 2008 roku i opatentowana przez dr Monikę Lelonkiewicz. Polega na linijnym podawaniu / wstrzykiwaniu w głąb skóry kwasu hialuronowego.

Kwas podajemy w oparciu o wektory napięcia skóry twarzy za pomocą mikrokaniul. Nici wprowadzamy  w głąb skóry, w kierunku prostopadłym do naturalnych linii napięcia skóry twarzy, co tworzy doskonałe rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu możliwy jest efekt liftingu - czyli uniesienia i naciągnięcia skóry – bez potrzeby używania skalpela. Zmarszczki wypełniają się i stają się mniej widoczne, skóra natychmiastowo poprawia swoją kondycję i nawilżenie.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem?

Po wykluczeniu przeciwwskazań zabieg wykonuje lekarz, specjalista medycyny estetycznej. 
Skóra przed zabiegiem powinna być czysta i pozbawiona makijażu! Pamiętajmy, by przed zabiegiem nie przyjmować leków przeciwzapalnych i aspiryny, nie podejmować nadmiernego wysiłku, nie korzystać z sauny i solarium, unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. 
Efektami możemy cieszyć się od razu i są one widoczne przez około pół roku. Po zabiegu mogą wystąpić drobne efekty uboczne (mały krwiak, zasinienie czy opuchlizna), znikają one jednak po kilku godzinach.

Efekty zastosowania nici hialuronowych

Technika „nici hialuronowych” ma bardzo szerokie zastosowanie w zabiegach dedykowanych odbudowie objętości danej okolicy i modelowaniu twarzy. W związku z tym, sprawdza się ona w przypadkach, w których istotne jest rozprowadzenie dużej objętości preparatu. Rezultaty są widoczne natychmiast po zabiegu – następuje związanie wody i powiększenie objętości danej okolicy.

Czas zabiegu z użyciem nici hialuronowych

Zabieg trwa od 30 do 90 minut.

Okres rekonwalescencji

Dzięki zastosowaniu kaniuli zabieg praktycznie nie powoduje uszkodzeń tkanki podskórnej i zakończeń nerwowych co ogranicza do minimum okres rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący zazwyczaj po ok. 4 godzinach.

Jak długo utrzymują się efekty?

Przede wszystkim, czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy od zastosowanego preparatu oraz trybu życia i cech indywidualnych pacjenta. Zazwyczaj preparaty utrzymują się od 9 do 18 miesięcy.

Przeciwwskazania

Wykluczenie przeciwwskazań jest istotne przy każdym zabiegu. Przeciwwskazaniami dla zabiegu z użyciem nici hialuronowych są:

-ciąża,
-karmienie piersią,
-choroby o podłożu autoimmunologicznym,
-skłonność do powstawania blizn przerostowych,
-stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
-nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

 

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi!

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338