ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

HYDROBALANS

Hydrobalans został opracowany jako metoda rewitalizująca skórę poprzez śródskórną aplikację kwasu hialuronowego. Działanie kwasu hialuronowego można zobrazować jako dodatkową siatkę, która podtrzymuje tkanki, pozwalając modelować owal twarzy oraz zapobiegając tworzeniu się zmarszczek.

Schemat zabiegu hydrobalans

Zabieg hydrobalans nazywany jest także głębokim nawilżaniem skóry lub nawilżaniem „od środka” poprzez dostarczenie kwasu hialuronowego, którego z wiekiem ubywa. Określany jest też niekiedy soft liftingiem, jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu nie niesie ze sobą dyskomfortu bólowego.

Procedurę rozpoczynana naniesienie maści znieczulającej na okolicę zabiegową, następnie lekarz aplikuje w wybranej okolicy 1 – 2 ml kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły lub tępo zakończonej kaniuli (w tym przypadku możliwe jest uniknięcie uszkodzenia naczyń i nerwów). Zastosowanie technik nazywanych miękkim liftingiem zapewnia uzyskanie naturalnego efektu.

Efekty zabiegu hydrobalans

Rezultaty są widoczne natychmiast po wykonaniu zabiegu – następuje związanie wody i powiększenie objętości danej okolicy. Zabieg hydrobalans intensywnie nawilża skórę od wewnątrz – delikatnie i naturalnie wygładza i zapewnia jedwabisty wygląd. Poprawia uwodnienie zwiększając elastyczność i rekonstruując strukturę skóry.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazań oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem znieczulającym, a w razie takiej potrzeby wykonywane jest znieczulenie dentystyczne.

Do zabiegu hydrobalans stosowane są preparaty z nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Zabieg jest wykonywany przy użyciu mikrokaniuli tj. tępo zakończonej igły. Kaniula jest wprowadzana w obręb poddawany leczeniu, po uprzednim wykonaniu nakłucia mikroigłą. Technika „miękkiego” liftingu pozwala na rozprowadzenie preparatu na dużym obszarze podczas „wycofywania” kaniuli – w efekcie ilość nakłuć i dyskomfort pacjenta jest ograniczony do minimum.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji

Dzięki zastosowaniu kaniuli zabieg niemal nie powoduje uszkodzeń tkanki podskórnej i zakończeń nerwowych, co ogranicza do minimum okres rekonwalescencji po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący po ok. 4 godzinach.

Czas utrzymywania się efektów

Czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy od zastosowanego preparatu oraz trybu życia i cech indywidualnych osoby, u której został zastosowany. Zazwyczaj preparaty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

 

 

Sprawdź

X
Zadzwoń 504438338