ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Endolift - lifting i niwelowanie tkanki tłuszczowej

Zabieg Endolift, wykorzystujący technologię laserową Eufoton, pozwala poprawić owal i unieść opadające wraz z wiekiem tkanki. Jest to niechirurgiczny zabieg stymulujący przebudowę struktury skóry, redukujący wiotkość oraz, jeśli jest taka potrzeba, nadmiar tkanki tłuszczowej (np. z podbródka, z okolicy kolan jak i również ramion). Działa na tkanki od środka, poprzez wprowadzaną podskórnie cieniutką fibrę, a efekty są naprawdę spektakularne.

Zalety Enfolift:

 • minimalna inwazyjność,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • natychmiastowy efekt,
 • brak okresu rekonwalescencji,
 • atrakcyjna cenę.

Jak wygląda zabieg?

Endolift wykonujemy laserem Eufoton. Energia lasera emitowana jest pod skórę poprzez specjalne, cienkie jak włos, mikrooptyczne włókno. Wprowadza się je pod skórę, bez konieczności robienia nacięć czy podawania znieczulenia. Po zabiegu włókno jest usuwane i rozpoczyna się etap przebudowy skóry.

Ponieważ laser przebudowuje zarówno głębokie jak i powierzchniowe warstwy skóry, efekt ujędrnienia i napięcia widoczny jest natychmiast. W ciągu kilku kolejnych miesięcy, na skutek wzmożonej pracy fibroblastów efekty zabiegu intensyfikują się. Przede wszystkim są trwałe.

To znaczy, że do uzyskania zamierzonego efektu wystarczy jeden zabieg, dlatego nie ma konieczności jego powtarzania!.

Zabieg nie pozostawia na skórze śladów (dzięki zastosowaniu cienkich włókien), pacjent może niemal od razu wrócić do normalnej aktywności.

Jeden zabieg, wiele efektów

Innowacją jest to, że podczas jednego zabiegu możemy skutecznie walczyć nie tylko ze zmarszczkami, ale również z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu, podczas naturalnego procesu metabolicznego.

Zabieg możemy wykonywać na twarz oraz ciało.

Jakie są efekty zabiegu Endolift:

 • zlikwiduje tzw.”chomiczki”
 • ujędrni podbródek, szyję i dekolt
 • przywróci utracony owal twarzy
 • odmłodzi linię żuchwy
 • zregeneruje i odmłodzi dolną powiekę
 • poradzi sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej nagromadzonej po wewnętrznej i zewnętrznej stronie uda, w okolicach brzucha, kolan czy ramion.

Zaletą jest również to, że Endolift można łączyć z innymi zabiegami z zakresu anti-aging np. z terapią HIFU.

Przeciwwskazania:

Endolift jak większości zabiegów medycyny Anti Aging nie przeprowadzamy na osobach z chorobami nowotworowymi oraz aktywnymi infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi.

Wśród przeciwwskazań wymienia się również:

 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • stosowanie sterydów,
 • choroby serca,
 • cukrzycę,
 • atopowe zapalenie skóry 
 • przyjmowanie leków uwrażliwiających na światło.

Przebieg zabiegu Endolift:

Zabieg Endolift przeprowadza się w gabinecie lekarskim, a do jego wykonania stosowane są najnowszej generacji mikro-optyczne włókna fibrynowe o grubości 200-300 mikronów. Te nieco grubsze od włosa ludzkiego mikro optyczne włókna. Aplikuje się je podskórnie i jest to praktycznie niewyczuwalne dla pacjenta. Jest to zabieg komfortowy ponieważ dzięki stożkowemu zakończeniu włókna wprowadzenie jest łatwe, bezbolesne i nie pozostawia śladu na skórze. Giętkość włókien daje z kolei możliwość lepszej i bardziej precyzyjnej penetracji w tkance i dotarcia do kłopotliwych okolic twarzy i ciała. Niewątpliwie,  jest to trudne do osiągnięcia stosując inne technologie z wykorzystaniem grubszych światłowodów czy też sztywnych kaniul.

Czy zabieg Endolift jest bolesny?

Endolift nie wymaga ani specjalnego przygotowania, ani uprzedniego znieczulenia. Użycie bardzo cienkich mikro optycznych fibr FTF sprawia, że ich wprowadzenie jest praktycznie niewyczuwalne przez pacjenta, gdyż nie wymaga wykonywania nacięć w skórze. Dzięki temu procedura jest bezpieczna jak i również minimalnie inwazyjna.

Czy konieczne jest wykonanie serii zabiegów?

Endolift to procedura jednorazowa nie wymagająca powtórzeń. Godne uwagi jest to, że uzyskane podczas jednej sesji zabiegowej rezultaty są zarówno natychmiastowe, narastają w kolejnych miesiącach podczas których tworzy się nowy kolagen w najgłębszych warstwach skóry. Uzyskane w ten sposób efekty, po około 3-6 miesiącach, są długotrwałe.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu Endolift?

Po wykonanej procedurze Endolift pacjent może natychmiast powrócić do codziennych zajęć i aktywności. Co jest niewątpliwie ogromną zaletą tego zabiegu.

Reasumując:

Bezsprzecznie, zabieg Endolift to jeden z najlepszych, jak i również najbardziej bezpiecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej!

 

Ponieważ w Dr Wolfinger Clinic (Primemedic) Kraków, zabiegi przeprowadzają najlepsi specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej, laseroterapii jak i również medycyny regeneracyjnej możesz mam w pełni zaufać!

Masz pytania? Chcesz się zapisać na konsultację? Zadzwoń: 504438338 / 12 6603366

Sprawdź aktualne karnawałowe promocje na zabiegi !

X
Zadzwoń 504438338