ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 11:00-19:00 504438338 / 12 6603366

Blog

Regeneracja skóry – Sunekos, Jalupro, Neauvia

Regeneracja skóry – Sunekos, Jalupro, Neauvia

Aminikwasowa terapia zastępcza. Regeneracja skóry to podstawa pięknego, zdrowego wyglądu – nasza skóra przez 24 godziny na dobę jest poddawana szkodliwym czynnikom zewnętrznym, takim jak klimatyzacja, promieniowanie UV, mróz, czy zanieczyszczenie powietrza. Zniszczona, przesuszona tkanka, podatna na mikrouszkodzenia, traci jędrność i nawilżenie, w związku z tym szybciej się starzeje. Jedną z popularniejszych metod regeneracji jest aminokwasowa terapia zastępcza.

czytaj dalej
Choroby leczone medycyną chińską

Choroby leczone medycyną chińską

Medycyna chińska liczy już kilka tysięcy lat, a obecnie jest zatwierdzona jako metoda leczenia również przez lekarzy medycyny zachodniej. Leczy lub wspomaga terapię wielu poważnych schorzeń, holistycznie wzmacnia cały organizm i nie powoduje skutków ubocznych. Poniżej opisujemy najpopularniejsze choroby leczone medycyną chińską.

czytaj dalej
Zaffiro - przywróć skórze młodość!

Zaffiro - przywróć skórze młodość!

Zaffiro to technologia umożliwiająca odzyskanie młodego wyglądu,  jak również zatrzymanie oznak starzenia się skóry. Działanie termoliftingu powoduje nie tylko skracanie włókien kolagenowych , ale co najważniejsze, wzrost ilości fibroblastów.  Zaffiro zrewolucjonizowało rynek medycyny estetycznej i kosmetologii!!!
W Primemedic Kraków posiadamy najnowszą generację tego urządzenia!

czytaj dalej
Leczenie powikłań z zakresu medycyny estetycznej?

Leczenie powikłań z zakresu medycyny estetycznej?

Leczenie powikłań z zakresu medycyny estetycznej to trudny temat.

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o powikłaniach po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Na forach pisze się o porażeniach twarzy, guzach zniekształcających twarz, czy o opadających powiekach. Jak czytamy w mediach, czy na grupach w mediach społecznościowych, tego typu powikłania wynikają zwykle z nieprawidłowego przeprowadzenia zabiegów. Ponieważ do naruszenia ciągłości tkanek ma prawo tylko lekarz, podanie kwasu hialuronowego przez niedoświadczonych czy niekompetentnych kosmetologów i kosmetyczki może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

czytaj dalej
Leczenie chorób tarczycy akupunkturą - czy jest skuteczna?

Leczenie chorób tarczycy akupunkturą - czy jest skuteczna?

Za co odpowiedzialna jest tarczyca?

Tarczyca ma kluczowe znaczenie w gospodarce hormonalnej i wapniowo-fosforowej człowieka. Jest położona na szyi, oplata ją swoimi dwoma płatami z obu stron przypominając nieco motyla. Poprzez produkowane hormony – tyroksynę (T4), trijodotyroninę (T3) i kalcyroninę, tarczyca wpływa na prawie wszystkie procesy metaboliczne, jakie mają miejsce w organizmie. Jej hormony wpływają na rozwój mózgu, dojrzewanie, pracę serca, jajników, nastrój czy procesy mentalne. Stanowią faktyczny napęd aktywności życiowej organizmu, ponieważ jakiekolwiek zaburzenie w obrębie hormonów natychmiast wpływa negatywnie na jego pracę.

czytaj dalej
Pozbądź się migreny na zawsze!

Pozbądź się migreny na zawsze!

Migrena jest jednym z najczęstszych pierwotnych bólów głowy. Schorzenie dotyka ok 10-15 % populacji ogólnej, głównie ludzi młodych, częściej występuje u kobiet. 80-90 % przypadków migreny stanowi migrena bez aury. U pozostałych chorych ból głowy jest poprzedzony objawami neurologicznymi nazywanymi aurą.

czytaj dalej
Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE to jeden z  najbezpiecznieszych i w pełni naturalny materiał stosowany w medycynie estetycznej, cechujący się wysoką efektywnością i brakiem skutków ubocznych. To niezwykle innowacyjny, nieinwazyjny zabieg regeneracyjny skutecznie pomagający w walce ze zmarszczkami. Polega on na wypełnianiu zmarszczek przy pomocy pozyskiwanego z własnej krwi pacjenta osocza bogatopłytkowego.

czytaj dalej
Pełne i zmysłowe usta – marzenie kobiet?

Pełne i zmysłowe usta – marzenie kobiet?

Przyjęło się, że pełne usta uchodzą za piękne i zmysłowe, małe – raczej nie zwracają niczyjej uwagi. Niektórzy oczywiście uważają, że małe usta też mają swój urok i często pasują do czyjejś osobowości, a jednak wąskie i małe usta najczęściej przeszkadzają…. ich właścicielom. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw, jakie oferuje im medycyna estetyczna i decyduje się powiększyć swoje usta. Metod jest kilka, jednak wciąż hitem pozostają zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

czytaj dalej
pl_PLPolish
pl_PLPolish