ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504438338 / 12 6603366

Blog

Why is it worth getting vaccinated?

Why is it worth getting vaccinated?

Vaccines are the most effective method of obtaining immunity against infectious diseases.

They protect against the severe course of the disease and against serious complications.

More than a year ago, the world faced one of the largest epidemics of modern times – COVID-19 (coronavirus disease 2019). It is an acute infectious disease of the respiratory system caused by infection with the SARS-CoV-2 virus.

 

czytaj dalej
Regeneracja skóry – Sunekos, Jalupro, Neauvia

Regeneracja skóry – Sunekos, Jalupro, Neauvia

Aminikwasowa terapia zastępcza. Regeneracja skóry to podstawa pięknego, zdrowego wyglądu – nasza skóra przez 24 godziny na dobę jest poddawana szkodliwym czynnikom zewnętrznym, takim jak klimatyzacja, promieniowanie UV, mróz, czy zanieczyszczenie powietrza. Zniszczona, przesuszona tkanka, podatna na mikrouszkodzenia, traci jędrność i nawilżenie, w związku z tym szybciej się starzeje. Jedną z popularniejszych metod regeneracji jest aminokwasowa terapia zastępcza.

czytaj dalej
Choroby leczone medycyną chińską

Choroby leczone medycyną chińską

Medycyna chińska liczy już kilka tysięcy lat, a obecnie jest zatwierdzona jako metoda leczenia również przez lekarzy medycyny zachodniej. Leczy lub wspomaga terapię wielu poważnych schorzeń, holistycznie wzmacnia cały organizm i nie powoduje skutków ubocznych. Poniżej opisujemy najpopularniejsze choroby leczone medycyną chińską.

czytaj dalej
Zaffiro - przywróć skórze młodość!

Zaffiro - przywróć skórze młodość!

Zaffiro to technologia umożliwiająca odzyskanie młodego wyglądu,  jak również zatrzymanie oznak starzenia się skóry. Działanie termoliftingu powoduje nie tylko skracanie włókien kolagenowych , ale co najważniejsze, wzrost ilości fibroblastów.  Zaffiro zrewolucjonizowało rynek medycyny estetycznej i kosmetologii!!!
W Primemedic Kraków posiadamy najnowszą generację tego urządzenia!

czytaj dalej
Leczenie powikłań z zakresu medycyny estetycznej?

Leczenie powikłań z zakresu medycyny estetycznej?

Leczenie powikłań z zakresu medycyny estetycznej to trudny temat.

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o powikłaniach po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Na forach pisze się o porażeniach twarzy, guzach zniekształcających twarz, czy o opadających powiekach. Jak czytamy w mediach, czy na grupach w mediach społecznościowych, tego typu powikłania wynikają zwykle z nieprawidłowego przeprowadzenia zabiegów. Ponieważ do naruszenia ciągłości tkanek ma prawo tylko lekarz, podanie kwasu hialuronowego przez niedoświadczonych czy niekompetentnych kosmetologów i kosmetyczki może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

czytaj dalej
Leczenie chorób tarczycy akupunkturą - czy jest skuteczna?

Leczenie chorób tarczycy akupunkturą - czy jest skuteczna?

Za co odpowiedzialna jest tarczyca?

Tarczyca ma kluczowe znaczenie w gospodarce hormonalnej i wapniowo-fosforowej człowieka. Jest położona na szyi, oplata ją swoimi dwoma płatami z obu stron przypominając nieco motyla. Poprzez produkowane hormony – tyroksynę (T4), trijodotyroninę (T3) i kalcyroninę, tarczyca wpływa na prawie wszystkie procesy metaboliczne, jakie mają miejsce w organizmie. Jej hormony wpływają na rozwój mózgu, dojrzewanie, pracę serca, jajników, nastrój czy procesy mentalne. Stanowią faktyczny napęd aktywności życiowej organizmu, ponieważ jakiekolwiek zaburzenie w obrębie hormonów natychmiast wpływa negatywnie na jego pracę.

czytaj dalej
Pozbądź się migreny na zawsze!

Pozbądź się migreny na zawsze!

Migrena jest jednym z najczęstszych pierwotnych bólów głowy. Schorzenie dotyka ok 10-15 % populacji ogólnej, głównie ludzi młodych, częściej występuje u kobiet. 80-90 % przypadków migreny stanowi migrena bez aury. U pozostałych chorych ból głowy jest poprzedzony objawami neurologicznymi nazywanymi aurą.

czytaj dalej
pl_PLPolish
pl_PLPolish