ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

INIEKCJA TOKSYNY BOTULINOWEJ (BOTOX)

Iniekcja toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa powoduje zahamowanie produkcji acetylocholiny odpowiedzialnej za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami. Dzięki iniekcji toksyny botulinowej dochodzi do zupełnie bezpiecznego i odwracalnego procesu zaniku siły mięśniowej w płytce ruchu – zakończenia nerwowe nie wysyłają neuroprzekaźnika, natomiast mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć.

Terapia botoksem pozwala uzyskać optymalne efekty podczas leczenia zmarszczek różnego typu tj. kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki palacza, zmarszczki królicze czy zmarszczki pod oczami. Ponieważ zastosowanie iniekcja toksyny botulinowej pozwala zmniejszyć nadmierne napięcie mięśniowe, dlatego z sukcesem leczy przewlekłe migreny.

Botoks wspaniale działa w przypadku szczękościsku związanego z nadmierną pracą mięśni żwaczy.  W związku z tym, że terapia toksyną botulinową ogranicza pracę gruczołów potowych, dlatego idealnie sprawdza się w walce z problemem nadpotliwości w obrębie pach, dłoni i stóp.

Czym jest BOTOX?

Toksyna botulinowa, nazywana również jadem kiełbasianym, wytwarzana jest przez gram-dodatnią pałeczkę Clostridium botulinum. Bakteria może wywołać bardzo silne zatrucie pokarmowe, które niejednokrotnie prowadzi do śmierci chorego. Jednak po oczyszczeniu i podaniu w odpowiedniej dawce potrafi zdziałać cuda. Od wielu lat stosuje się ją w gabinetach medycyny estetycznej, jako niezawodny sposób na wypełnienie zmarszczek. Ale nie tylko. Przynosi ulgę także osobom, które zmagają się nadmierną potliwością.

Efekty zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej

Działanie toksyny botulinowej (powszechnie nazywanej botoksem) polega na trwałym połączeniu tej substancji z płytką nerwowo-mięśniową. Dokonuje się to przez fragmentację białka SNAP-25 niezbędnego do wydzielania acetylocholiny z zakończeń presynaptycznych. W konsekwencji dochodzi do porażenia płytki motorycznej i zniesienia kurczliwości mięśni.

Efekty działania iniekcji toksyny botulinowej:

  • likwidacja zmarszczek mimicznych
  • modelowanie twarzy
  • leczenie migreny ,bruksizmu, nadpotliwości

Jak wygląda zabieg iniekcji botoksu?

Zabieg wykonuje lekarz specjalista medycyny estetycznej po ustaleniu wskazania do zabiegu oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. Polega na podaniu odpowiedniej do potrzeb terapeutycznych ilości toksyny botulinowej – bezpośrednio do mięśni położonych pod skórą. Mimo, że zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, oczywiście ze względu na komfort pacjenta stosowane jest czasami znieczulenie kremem na około 1 godzinę przed zabiegiem.

Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny – wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez komara.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 15 do 30 minut.

Okres rekonwalescencji

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący zazwyczaj po ok. 4 godzinach.

Czas utrzymywania się efektów

Około 4-12 miesięcy.

Przeciwwskazania

  •  zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
  • zażywanie leków (przed iniekcją należy powiadomić lekarza o przyjmowanych lekach)
  • miejscowe infekcje skóry,
  • ciąża oraz okres laktacji.

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338