ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66
Pełne i zmysłowe usta – marzenie kobiet?

Pełne i zmysłowe usta – marzenie kobiet?

Przyjęło się, że pełne usta uchodzą za piękne i zmysłowe, małe – raczej nie zwracają niczyjej uwagi. Niektórzy oczywiście uważają, że małe usta też mają swój urok i często pasują do czyjejś osobowości, a jednak wąskie i małe usta najczęściej przeszkadzają…. ich właścicielom. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw, jakie oferuje im medycyna estetyczna i decyduje się powiększyć swoje usta. Metod jest kilka, jednak wciąż hitem pozostają zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.


Dlaczego pacjenci decydują się na zabieg powiększenia ust?

Zwykle, za wstrzyknięciem kwasu hialuronowego do moich pacjentów przemawia to, że zabieg jest natychmiastowy, daje naturalny efekt i jest bezpieczny. Poza tym mamy tu krótki okres rekonwalescencji oraz preparatu jest biodegradowalny.

Na co uważać?

Celem zabiegu powiększania ust powinno być podkreślenie naturalnego piękna, nie zaś ich fizyczne „przerysowanie” czy inaczej mówiąc „napompowanie”. W mediach bez trudu znajdziemy przykłady ust, na które nigdy byśmy się nie zamienili – to jest efekt pracy zwykle osób, które nie mają odpowiednich kompetencji do wykonywania tego typu zabiegów. Dobry i doświadczony lekarz powinien nam doradzić oraz dobrać taką technikę i preparat, które jednocześnie spełnią nasze oczekiwania i pozwolą zapobiec hiperkorekcji. Pamiętajmy, że w przypadku ust mniej znaczy lepiej !

Zalecenia przed i po

Decydując się na zabieg powiększania ust, powinniśmy pamiętać, że po wyjściu z gabinetu, przez okres 3 – 4 dni mogą one być obrzęknięte, bolesne, mogą też pojawić się na nich krwiaki bądź siniaki – co jest zupełnie normalne.
Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko wystąpienia tych objawów to przed zabiegiem stosuj na wargi preparaty zawierające arnikę, tydzień przed zabiegiem odstaw preparaty obniżające krzepliwość (np. aspirynę) oraz witaminę E, które zwiększają ryzyko krwawienia. Po zabiegu powiększenia ust trzeba unikać solarium, sauny oraz opalania się w naturalnym słońcu. Dodatkowo na usta zaleca się stosowania kremów przeciwstarzeniowych, nawilżających i wzmacniających śluzówkę.

 

 

 

read more

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338