Mezoterapia to nowoczesne zabiegi działające miejscowo na skórę. Zabiegi polega na powierzchownym lub podskórnym podaniu, wprowadzeniu określonych substancji aktywnych bądź leczniczych, mających na celu wywołać określoną reakcję terapeutyczną. Najczęściej mezoterapie stosuje się w dermatologii i medycynie estetycznej do leczenia i profilaktyki. Mezoterapię można podzielić na: mezoterapię igłową, mezoterapię mikroigłową i mezoterapię bezigłową.
Wspólną cechą łączącą wszystkie mezoterapeutyki jest bogata zawartość witamin, minerałów, aminokwasów i kwasu hialuronowego powodującego głębokie odżywienie i odnowienie skóry właściwej. Jednakże w zależności od zastosowanego preparatu zabiegi mezoterapii mogą przynosić różne efekty. Powodują m.in. przywrócenie optymalnej gęstości i nawilżenia, spłycenie powierzchownych zmarszczek, rozjaśnienie i poprawę kolorytu skóry, aktywną regeneracje i ochronę skóry. Po zabiegach jest ona pozbawiona szarości, zmęczenia i wiotkości. Jest gładka, napięta, nawilżona oraz rozświetlona. Mezoterapia anti aging to świetne rozwiązanie dla każdego!
Mezoterapia to procedura zabiegowa o bardzo szerokim zastosowaniu w procesie rewitalizacji i poprawy jakości skóry, gdzie przeznaczenie i efekt pozabiegowy jest zależny od rodzaju zastosowanego preparatu.
Zabieg mezoterapii jest wykonywany przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazania do zabiegu oraz wykluczenia przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej.
Mimo, że zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, ze względu na komfort pacjenta stosowane jest czasami znieczulenie kremem na około 1 godzinę przed zabiegiem.
Zabieg polega na podaniu bezpośrednio pod skórę, odpowiedniego do potrzeb terapeutycznego koktajlu, posiadającego substancje lecznicze, regenerujące i odżywcze.
Następnie lekarz wykonujący zabieg przeprowadza masaż punktowy obszaru poddawanego zabiegowi w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu pod skórą.
Zabieg trwa od 30 do 60 minut.
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim może wystąpić obrzęk miejscowy, ustępujący zazwyczaj po ok. 4 godzinach.
Regularne poddawanie się zabiegom w cyklu (seria 3-6 zabiegów w odstępach co 1-4 tygodnie) powoduje utrzymanie stałego efektu głębokiego odżywienia.
-ciąża,
-karmienie piersią,
-choroby o podłożu autoimmunologicznym,
-skłonność do powstawania blizn przerostowych,
-stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
-nadwrażliwość na kwas hialuronowy.
Masz pytania? Chcesz się umówić na zabieg? Kliknij poniżej.