ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338

Karboksyterapia

Karboksyterapia w Dr Wolfinger Clinic Kraków polega na podaniu medycznego dwutlenku węgla do warstwy skórnej i podskórnej.  Ponieważ terapia jest w pełni bezpieczna, dlatego jest często stosowana w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii.

Dwutlenek węgla w medycynie estetycznej?

Karboksyterapia wykorzystuje dwutlenek węgla, który jest naturalnym składnikiem naszego środowiska. Wydychamy go, jest pobierany przez rośliny, a te dostarczają nam tlen, który wdychamy. I tak przebiega proces. Podczas gdy wdychamy tlen do naszych płuc, odbierają go czerwone krwinki i transportują do tkanek, dociera on do całego naszego ciała na poziomie komórkowym. Nasz organizm stale pracuje, a wynikiem tego wysiłku jest właśnie dwutlenek węgla.

Karboksyterapia – działanie

Skuteczność karboksyterapii opiera się na schemacie przepływu tlenu w organizmie. Czerwone krwinki transportujące tlen, docierają do wszystkich komórek i dostarczają go tam, gdzie napotykają dwutlenek węgla, czyli produkt uboczny pracy komórek. Dostarczając tym komórkom tlen, przyczyniają się do polepszenia mikrokrążenia w tym obszarze. Dobre mikrokrążenie zapewnia szybkie usuwanie toksyn i złogów z tkanek, nie pozwala im rozrastać się ani deformować – leczy więc lub zapobiega pojawianiu się rozstępów i cellulitu.

Komu polecamy Karboksyterapię?

Karboxyterapia może być stosowana u większości pełnoletnich pacjentów. Przede wszystkim serię zabiegów polecamy osobom z problemami:

  • rozstępów
  • blizn
  • cellulitu
  • otyłości
  • złogów podskórnych
  • jako profilaktyka i leczenie łysienia
  • zasinień i worków pod oczami
  • zmarszczek
  • przebarwień

Leczenie stosować możemy na każdą partię twarzy i ciała, nawet w delikatnych i wrażliwych miejscach, gdzie nie możemy przeprowadzać innych zabiegów estetycznych.

Karboxyterapia – przeciwwskazania

Niewątpliwie, zabieg karboksyterapii jest bezpieczny i nie ma wielu przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Najważniejsze z nich to:

  • leczenie z udziałem kortykosteroidów
  • leczenie z udziałem leków przeciwzakrzepowych
  • aktywne alergie skórne
  • miejsce iniekcji botoksem (należy odczekać stosowny czas, aby móc przystąpić do zabiegu)
  • cukrzyca
  • ciąża i okres laktacji

Karboksyterapia – na jakie partie ciała i problemy skórne?

Zabieg karboksyterapii ma wiele zastosowań. ,,Cudowny gaz” może poprawić wygląd naszej skóry w zasadzie ,,od stóp do głów”.

CIENIE POD OCZAMI
Cienie pod oczami to popularny problem dla wielu osób. Na szczęście istnieją sposoby, aby walczyć z tym defektem. Karboksyterapia okolicy oczu jest jedną z najskuteczniejszych metod niwelowania cieni pod oczami.

BRZUCH
Karboksyterapia brzucha skutecznie niweluje nadmiar tkanki tłuszczowej, jednocześnie go modelując i likwidując ryzyko zwiotczałej i obwisłej skóry po odchudzaniu. Dwutlenek węgla po zetknięciu z komórkami tłuszczowymi, zamienia się w kwas węglowy, który zaczyna je  rozpuszczać.

TWARZ
Karboksyterapia twarzy jest doskonałą metodą rewitalizacji skóry. Jest to skuteczne narzędzie wykorzystywane w celu usunięcia zmarszczek, poprawy jędrności i jakości skóry. CO2 zwiększa ukrwienie skóry, na skutek czego dochodzi do odżywienia i dotleniania tkanek, a także intensywnej odbudowy włókien kolagenowych i elastynowych.

CELLULIT
Karboksyterapia to również skuteczna metoda na pozbycie się cellulitu. Podskórne iniekcje CO2 powodują uszkodzenie adipocytów i wzrost lipolizy, czego efektem jest rozluźnienie struktury zwłóknień oraz usprawnienie przepływu limfatycznego.

SKÓRA GŁOWY
Karboksyterapia skóry głowy to doskonała metoda na zagęszczenie włosów oraz walkę z łysieniem. Dwutlenek węgla wykazuje pozytywne działanie na wzmocnienie cebulek włosów.

ROZSTĘPY
Rozstępy to przykry problem, który dotyka zarówno wiele kobiet. Co istotne, problem dotyczy też mężczyzn. Nieestetyczne wrzecionowe pasma występują najczęściej na brzuchu, udach, piersiach, pośladkach. Powstają z różnych przyczyn – mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych, predyspozycji genetycznych czy następstwem gwałtownej utraty lub przyrostu wagi. Karboksyterapia to zabieg o wielu zastosowaniach, wykorzystywany jest również do skutecznej walki z rozstępami. Struktura skóry objęta rozstępami – dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu – napina się i wygładza.

Karboxyterapia – jak wygląda zabieg ?

Karboxyterapia jest zabiegiem ostrzykiwania, czyli podawania w głąb skóry składników aktywnych, w tym przypadku czystego CO2. Dwutlenek węgla podajemy tuż pod powierzchnię skóry, małymi sterylnymi igłami, aby zwiększyć przepływ krwi w konkretnym obszarze skóry. Przenikający do okolicznych tkanek związek rozszerza naczynia krwionośne, przyspieszając jednocześnie proces tworzenia się nowych, a także poprawiając mikrokrążenie i stymulując tworzenie się kolagenu. Wiele problemów urody bierze się właśnie z osłabionego mikrokrążenia. Przyczyn tego stanu jest wiele, od stresującego trybu życia, przez bogatą w tłuszcze i węglowodany dietę, po niski wskaźnik ruchu w naszym życiu.

Postępowanie przed i po zabiegu karboksyterapii

Zabieg trwa od 15 do 30 minut i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z Pacjentem pod kątem ewentualnych przeciwwskazań oraz oczekiwań. Dla komfortu pacjenta w gabinecie medycyny estetycznej  miejsce iniekcji smarujemy medycznym żelem znieczulającym. Po zabiegu właściwie nie ma żadnych śladów. U niektórych pacjentów wystąpić mogą śladowe zaczerwienienia i zasinienia, w miejscu depozytów, które znikają samoistnie po kilku godzinach. Natomiast przez 1-2 dni po zabiegu nie zaleca się poddawania gorącym kąpielom i nadmiernemu wysiłkowi fizycznemu. Zaraz po zabiegu pacjenci powrócić mogą do swoich codziennych spraw.

Efekty Karboxyterapii

  • skóra jest widocznie bardziej gładka i jędrna
  • odzyskuje naturalny, zdrowy koloryt
  • staje się gęściejsza, bardziej odżywiona
  • cellulit zostaje widocznie zredukowany
  • znikają czerwone rozstępy
  • zmarszczki zostają usunięte lub spłycone
  • pozbywamy się złogów podskórnych
  • usuwamy efekt podwójnego podbródka
  • odchudzamy wybrane partie ciała

Karboksyterapia - skutki uboczne?

Leczenie karboksyterapią jest w pełni bezpieczne i polega na wstrzyknięciu pod powierzchnię skóry czystego CO2. Dwutlenek węgla szybko dociera do komórek, informując czerwone krwinki, że potrzeba w tym miejscu dostarczyć większe ilości tlenu. CO2 podane w czasie leczenia zostaje naturalnie wydalone z organizmu w trakcie wydychania. Zabieg jest więc maksymalnie naturalny i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami.

Jak często powtarzać karboksyterapię?

Leczenie powtarzamy od 6 do 12 razy co 7 dni. Wszystko zależy od nasilenia problemu. Nasz lekarz specjalista dobierze Państwu najlepszy program terapii.

Kiedy widoczne są efekty karboxyterapii?

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. W szczególności dotyczy to zabiegów karboksyterapii wykonywanych w okolicy twarzy. W przypadku redukcji cellulitu czy likwidacji rozstępów efekty pacjent może zaobserwować dopiero po serii zabiegów.

Z czym można łączyć zabieg karboksyterapii?

Zabieg daje fenomenalne rezultaty w połączeniu z mezoterapią igłową lub osoczem bogatopłytkowym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? 

ZADZWOŃ TERAZ >> tel. 504438338 / 12 6603366

Sprawdź

X
Zadzwoń 504438338