ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Modelowanie sylwetki

Dzisiejsze możliwości medycyny estetycznej w zakresie modelowania sylwetki są ogromne. Specjaliści stawiają na szybkie i zadowalające efekty, ale też przede wszystkim na bezpieczeństwo. Pacjenci coraz częściej są świadomi przykrych konsekwencji, jakie niesie za sobą mocno ingerujący w organizm zabieg operacyjny. W dr Wolfinger Clinic Kraków mamy kilka sposobów na modelowanie sylwetki. Przedstawiamy Wam dzisiaj najpopularniejsze alternatywy dla skalpela!

 

Endolift - modelowanie sylwetki

Zabieg wykonujemy laserem Eufoton w gabinecie lekarskim. Energia wiązki laserowej jest aplikowana pod skórę przez mikrowłókna, prawie niewyczuwalne przez pacjenta. Endolift nie wymaga nacięć, ani podawania znieczulenia – jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, nie pozostawia śladów na skórze. Działa od środka na tkanki, redukując wiotkość skóry i usuwając nadmiar tkanki tłuszczowej. Wymodeluje ciało, szczególnie po wewnętrznej i zewnętrznej stronie uda, okolicach brzucha, ramion i kolan.

Energia wiązki lasera wywołuje przebudowanie powierzchownych i głębokich warstw skóry. W ciągu paru miesięcy po zabiegu w ciele wciąż mnożą się fibroblasty, więc całkowity efekt zobaczysz po kilku miesiącach! Bez problemu można łączyć go z innymi zabiegami medycyny estetycznej, jest bezpieczny i skuteczny.

Pozytywny efekt widać od razu po zabiegu, jest on trwały i pogłębia się z każdym tygodniem. Nie ma konieczności powtarzania zabiegu!

Lipocel - modelowanie sylwetki

Lipocel to system, wykorzystujący technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) do nieinwazyjnego modelowania sylwetki. Metoda ta nie bez powodu nazywana jest bezinwazyjnym liftingiem. Dlaczego? Jest to zabieg przeprowadzany z wykorzystaniem zogniskowanej fali ultradźwiękowej. W centrum koncentracji fal generowany jest termiczny i mechaniczny efekt, który powoduje obkurczanie włókiem kolagenowych i przerwanie błon komórek tłuszczowych.

Dodatkowo urządzenie posiada system do schładzania powierzchni głowicy zabiegowej, co znacząco zmniejsza nieprzyjemne odczucia bólowe podczas zabiegu. Energię ultradźwięków dostarczamy bezpośrednio w głębokie warstwy tłuszczu, bez uszkadzania tkanek obwodowych. Urządzenie trwale i bezinwazyjnie usuwa komórki tłuszczowe i modeluje sylwetkę. Efekty zabiegu Lipocel widoczne są od razu! Doskonale sprawdzi się zarówno przy poprawie wyglądu skóry twarzy, jak i przy ujędrnieniu skóry pośladków, ud, brzucha, boczków, biustu i ramion. Największa zaleta Lipocelu to jego bezinwazyjność – ciało po zabiegu nie musi przechodzić okresu rekonwalescencji. Zamierzone efekty można niestety osiągnąć tylko u osób w odpowiednim przedziale wiekowym i z odpowiednią masą ciała– zabieg może nie zadziałać u osób zbyt szczupłych, zbyt otyłych, osób przed 30 rokiem życia i u osób po 50 roku życia.

Laser frakcyjny nieablacyjny

Jest to popularne urządzenie stosowane w zabiegach medycyny estetycznej i w gabinetach kosmetologów. Emituje  wiązkę światła ,która działa na głębokie warstwy skóry, rozgrzewa je i stymuluje do produkcji kolagenu. Jest to zabieg bezpieczny i niewymagający rekonwalescencji, ze względu na brak procesu ablacji, czyli ingerencji w tkankę – czyli tak naprawdę kontrolowanego uszkodzenia skóry w celu stymulacji produkcji kolagenu. Zatem zabieg nieablacyjny jest przyjazny naszej skórze, ponieważ stymulacja odbywa się w głębokich warstwach skóry, a powierzchowne warstwy pozostają nienaruszone.

Efekt kilku zabiegów to zregenerowana, elastyczna i jędrna skóra o świeżym i naturalnym wyglądzie. Laser poprawia gęstość i jędrność tkanek, spłyca zmarszczki i blizny oraz usuwa przebarwienia, rozstępy i popękane naczynka.

Zabieg przy użyciu lasera nieablacyjnego wymaga powtórzeń, ponieważ pełne efekty widoczne są po kilku sesjach. Zabiegi są krótkie i bezbolesne.

Karboksyterapia i redukcja tkanki tłuszczowej

Terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla jest popularna w medycynie estetycznej od wielu lat. Jest niezwykle bezpieczna i nie ingeruje mocno w organizm Pacjenta. Dodatkowym atutem karboksyterpii jest fakt, że można ją łączyć z innymi metodami np. z mezoterapią z osoczem bogatopłykowym. Wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę (za pomocą cienkiej igły) sprawia, że część CO2 zamienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Najlepsze i najtrwalsze rezultaty daje przeprowadzenie kilku zabiegów w serii.

Lipotransfer

Lipotransfer inaczej lipofilling to naturalna metoda modelowania sylwetki, wypełniania ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Własny tłuszcz pacjenta jest jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów wykorzystywanych do modelowania ciała oraz wypełniania ubytków. Ponadto, uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy, zawiera cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną.

W zależności od okolicy ciała i oczekiwań pacjenta uzyskujemy efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry, jednocześnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego tłuszcz został pobrany.

Przed każdym zabiegiem modelującym sylwetkę niezbędna jest konsultacja z lekarzem specjalistą medycyny estetycznej, w celu uzgodnienia wskazań do zabiegu i wykluczenia przeciwwskazań.

Zapraszamy na konsultację i zabiegi!

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338