ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504438338 / 12 6603366

Lipotransfer

 

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw osobom, które szukają bezpiecznego i skutecznego sposobu na poprawę owalu twarzy, wypełnienia zmarszczek i utratę elastyczności skóry. Jedną z substancji, które doskonale się do tego nadają jest… nasza własna tkanka tłuszczowa! Materiał bezpieczny w 100%, który zapewnia szybkie efekty i niesamowitą skuteczność. Lipotransfer, bo o nim mowa, to rewolucja w świecie medycyny estetycznej. W Dr Wolfinger Clinic Kraków przyjmują najlepsi i doświadczeni lekarze.

Co to jest lipotransfer - lipomodeling?

Lipotransfer, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej z jednego miejsca w inne to bezpieczna i skuteczna metoda. Przede wszystkim, niweluje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, ze względu na to, że materiał użyty do przeszczepu pochodzi z własnych tkanej pacjenta. Własny tłuszcz jako wypełniacz to zatem doskonałe rozwiązanie dla alergików. Występuje też znikome ryzyko odrzucenia przeszczepu. Metoda ta sprawdza się nawet przy wypełnianiu dużego obszaru na ciele ponieważ materiał do zabiegu jest dostępny w dużej ilości.

Lipomodeling - co to jest?

Własną tkankę tłuszczową można także wykorzystać do modelowania biustu, przez powiększanie go, nadawanie mu pożądanego kształtu, czy rekonstruowanie , np po zabiegu onkologicznym. To modelowanie ciała własną tkanką tłuszczową nosi nazwę lipomodelingu i tak samo jak lipotransfer jest metodą bezpieczną i skuteczną. Dodatkową zaletą dla wielu pań jest jednoczesna możliwość pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc, takich jak:

  • wewnętrzna strona ud,
  • boczki 
  • brzuch. 

Jak wygląda zabieg lipotransferu?

Pierwszym etapem zabiegu jest klasyczna liposukcja, czyli pobranie tkanki tłuszczowej z ciała pacjenta za pomocą igły z kaniulą. Miejscem pobrania najczęściej jest okolica ud, pośladków lub brzucha. Pobiera się je z malutkiego nacięcia, miejsce jest wcześniej znieczulone kremem lub preparatem dentystycznym. Pobraną tkankę poddaje się specjalnej obróbce, po czym wstrzykuje się ją w problematyczne miejsca.

Lipotransfer i lipomodeling - warto wiedzieć?

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, może wystąpić lekki obrzęk lub zasinienie, które ustępują samoistnie po kilku godzinach. Należy pamiętać, że miejsca zabiegowe wypełnione są tkanką tłuszczową, która będzie normalnie reagować na zmiany wagi. Będzie ona zwiększać się w przypadku nabrania kilogramów, lub zmniejszać po przejściu na dietę. Lipotransfer w okolicy twarzy doskonale sprawdzi się przy takich problemach jak:

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • niewydolność wątroby i nerek,
  • aktywne infekcje,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • choroba zakrzepowa
  • choroby autoimmunologiczne.

Zapraszamy na konsultację specjalistyczną do Dr Wolfinger Clinic Kraków!

Sprawdź:

Lipotransfer BeautiFill

Lipotransfer K-68

 

 

 

pl_PLPolish
pl_PLPolish