ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Wiotka skóra to problem, który dotyka wiele kobiet, nawet od 20 roku życia.  Najszybciej dzieje się to w okolicach oczu, gdzie naskórek jest wyjątkowo cienki, a mięśnie mimiczne na tyle silne, że efekty ich działania szybko objawiają się w postaci zmarszczek pod oczami i kurzych łapek. Wiotka skóra występuje także u wielu pacjentek na udach i brzuchu, szczególnie u tych, które zmieniły styl życia i w niedługim czasie sporo schudły. Organizm pozbył się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale skóra nie miała czasu przystosować się do nowego kształtu ciała. Na szczęście zarówno w przypadku wiotkiej skóry na twarzy czy ciele jest wiele rozwiązań.

Młode kobiety, które jeszcze nie widzą problemów z jędrnością i gęstością skóry, powinny stosować odpowiednią profilaktykę:

  • nawilżające kremy pod oczy,
  • odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna,
  • aktywność fizyczna, która utrzymuje mięśnie i skórę w dobrej kondycji to podstawa.

Zdarza się tak, że profilaktyka niestety nie działa. Sporo wysportowanych, aktywnych kobiet po ciąży narzeka na wiotką skórę na brzuchu. Zwłaszcza, jeśli w czasie ciąży nie natłuszczały i nie nawilżały odpowiednio skóry, mogą mieć problem z pozbyciem się zwłaszcza dolnej fałdy brzucha.

Wiotka skóra na twarzy – zabiegi technologiczne

Medycyna estetyczna ma wiele sposobów na problem wiotkiej skóry. Nieustannie doskonalone są technologie i urządzenia wykorzystywane w terapii, prowadzone są badania nad kolejnymi preparatami i metodami stymulacji produkcji kolagenu.

 

Jednym z najnowszych odkryć jest technologia HIFU – niechirurgiczny lifting, która wykorzystuje skoncentrowane fale utradźwiękowe. Ultraskin II Absolute jest zabiegiem szczególnie polecanym w przypadku wiotkiej skóry pod oczami, podwójnego podbródka czy wiotkiej skóry na szyi. Zastosowanie technologii HIFU sprawia, że zabieg jest nieinwazyjny.

Oznacza to, że nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka oraz uszkodzeń tkanek przyległych, dlatego też bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Rezultatem zabiegu jest przede wszystkim:

  • napięcie skóry oraz
  • pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i przebudowy tkanek.

Końcowym efektem zabiegu jest widoczne zmniejszenie wiotkości skóry i długotrwały efekt liftingu.

Pierwsze rezultaty są widoczne od razu po zabiegu, a ostateczny efekt osiąga się po ok. 3 miesiącach.

Iniekcje na wiotką skórę

Pacjentki, które chcą jednocześnie głęboko nawilżyć skórę, przywrócić jej blask i jędrność oraz uzupełnić ewentualną utratę objętości owalu twarzy polecamy mezoterapię igłową Neauvia Organic Hydro Deluxe.

Podczas zabiegu mikroigłą podaję najczystszy kwas hialuronowy, który nawilża skórę i przywraca jej gęstość oraz hydroxyapatyt wapnia, która pobudza tworzenie kolagenu.

Drugi rodzaj mezoterapii igłowej, który polecamy nasszym pacjentkom borykającym się z problemem wiotkiej skóry jest zabieg Linerase, z wykorzystaniem atelokolagenu typu I, który pobudza produkcję naturalnego kolagenu w organizmie pacjentki.

Po zabiegu skóra odzyskuje młodzieńczą jędrność, jest lepiej napięta i bardziej gęsta, a ewentualne ubytki zostają wypełnione.

Jako uzupełnienie mezoterapii świetnie sprawdzą się zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli  tzw. wampirzy lifting. Zabieg ten polega na wykorzystaniu materiału własnego pacjenta, czyli osocza, które pozyskujemy z odwirowanej krwi. Wówczas uzyskujemy bardzo wysokie stężenie płytek krwi, które zawierają olbrzymią ilość substancji czynnych, naturalnych czynników wzrostu, niezbędnych do naprawy tkanek, przebudowy naczyń i regeneracji narządów. Osocze ze względu na swoją biokompatybilność, usprawnia proces regeneracji tkanek oraz produkcji nowych naczyń krwionośnych.

Aktywizuje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu oraz poprawia pracę komórek macierzystych. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wygładzona i odzyskuje jednolity, zdrowy koloryt. Poprawia się jej napięcie i elastyczność.

Dla dojrzalszych pacjentek proponujemy nici PDO - lifting i biorewitalizację skóry.

Zabieg jest szczególnie polecany kobietom po 40 roku życia, u których pojawiły się oznaki zmniejszonej produkcji kolagenu. Nici PDO  natychmiast ujędrniają skórę twarzy, stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Są w pełni rozpuszczalne, nie pozostawiają nacięć ani blizn, a zabieg może być powtarzany w razie konieczności.

Aby dobrać odpowiedni zabieg, który usunie problem wiotkości Twojej skóry, skontaktuj się z nami.

tel. 504438338 / 12 6603366

 

 

 

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338