ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Usuwanie cellulitu i rozstępów

Rozstępy i cellulit to częste powody wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Charakterystyczne, wrzecionowate pasma na skórze oraz znienawidzona „skórka pomarańczowa” stanowią defekt estetyczny, a niestety nie zawsze można na nie wpłynąć ćwiczeniami, dietą i kosmetykami. W dr Wolfinger Clinic Kraków mamy jednak skuteczne narzędzia do walki z defektami skóry – przedstawiamy Wam zabiegi, najczęściej stosowane przy walce z cellulitem i rozstępami!

Przyczyny powstawania cellulitu

 • hormony (nadmiar estrogenów)
 • otyłość
 • ciąża
 • brak ruchu
 • nieodpowiednia dieta (bogata w tłuszcz, konserwanty i cukier)
 • nałogi

Objawy cellulitu

Na skórze, na skutek nierównomiernego rozłożenia się komórek tłuszczowych, powstają:

 • wypukłości
 • grudki
 • nierówna pofałdowana skóra
 • może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie
 • skóra traci swą elastyczność
 • niekiedy pojawia się bolesność

Lipocel - usuwanie cellulitu

Lipocel, czyli system do nieinwazyjnego modelowania sylwetki to doskonałe rozwiązanie do walki z cellulitem i rozstępami. Wykorzystuje technologie HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) do nieinwazyjnego usuwania tłuszczu i modelowania sylwetki. Zogniskowana fala ultradźwiękowa generuje termiczny i mechaniczny efekt, dzięki któremu obkurczają się włókna kolagenowe i błony komórek tłuszczowych ulegają przerwaniu. Natychmiastowy efekt ujędrnienia skóry najlepiej widać w okolicy pośladków, ud, brzucha, boczków, biustu i ramion. Zamierzone efekty można niestety osiągnąć tylko u osób w odpowiednim przedziale wiekowym i z odpowiednią masą ciała – zabieg może nie zadziałać u osób zbyt szczupłych, zbyt otyłych, osób przed 30 rokiem życia i u osób po 50 roku życia.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to popularny zabieg, przeprowadzany przy przy użyciu dwutlenku węgla. Podaje się go do warstwy skórnej i podskórnej. Czerwone krwinki, transportujące tlen do całego ciała docierają właśnie tam, gdzie napotykają CO2 – produkt uboczny pracy komórek. A więc podany zzewnątrz dwutlenek węgla zwiększy ukrwienie i utlenienie danego obszaru, lokalnie polepszy mikrokrążenie, co natychmiast przełoży się na lepszy wygląd skóry w problematycznych miejscach. Dwutlenek węgla niszczy komórki tłuszczowe, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit, wpływa też korzystnie na wygląd rozstępów. Karboksyterapia jest niezwykle bezpieczna, ponieważ CO2 występuje naturalnie w naszym środowisku.

Endolift - usuwanie cellulitu

Laserowy zabieg Endolift bezinwazyjnie stymuluje naturalne procesy odnowy skóry, natychmiast przekłada się to na zanikanie cellulitu i rozstępów na skórze. Pobudza on skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Energia wiązki laserowej jest aplikowana pod skórę przez mikrowłókna, prawie niewyczuwalne przez pacjenta. Endolift nie wymaga nacięć, ani podawania znieczulenia – jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, nie pozostawia śladów na skórze. Działa najlepiej po wewnętrznej i zewnętrznej stronie uda, w okolicach brzucha, ramion i kolan.

W ciągu kilku miesięcy po zabiegu w naszym organizmie cały czas mnożą się fibroblasty. Pozytywny efekt widać od razu po zabiegu, jest on trwały i pogłębia się z każdym tygodniem. Nie ma konieczności powtarzania zabiegu, a całkowity efekt zobaczysz po kilku miesiącach!

 

Zapraszamy na konsultacje!

 

 

Sprawdź

X
Zadzwoń 504438338