ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Grzybica paznokci jest chorobą atakującą paznokcie stóp lub dłoni. W większości przypadków źródłem zakażenia są dermatofity (grzyby). Grzybica paznokci dla wielu ludzi stanowi źródło wstydu i frustracji . Są jednak metody, które skutecznie likwidują ten uciążliwy problem, m.in. jest to metoda leczenia laserem Fotona.

Laser Fotona to innowacyjne urządzenie, dzięki któremu po zaledwie kilku zabiegach możesz cieszyć się jasnymi, prostymi, estetycznie wyglądającymi paznokciami.

 

Symptomy świadczące o grzybicy paznokci.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci należy rozpocząć gdy zauważymy:

  • zgrubione paznokcie;
  • kruche i łamliwe paznokcie;
  • zniekształcone lub rozwarstwiające się paznokcie;
  • paznokcie matowe i bez połysku;
  • białe, żółte lub brązowe zabarwienie na paznokciach.

 

Jak działa laser Fotona?

Światło lasera przenika przez płytkę paznokcia, nie uszkadzając go ani otaczającej skóry. Ponieważ sposobem leczenia jest naświetlanie, dlatego terapia jest bezpieczna i nie wymaga znieczulania. Wiązka lasera zabija grzyby znajdujące się pod płytką paznokcia.

Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i musi być przeprowadzany w profesjonalnym gabinecie przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

 

Jakie efekty uzyskuje się w procesie laserowego leczenia grzybicy paznokci?

Efektów leczenia możemy spodziewać się po kilku miesiącach. W normalnych warunkach paznokcie rąk rosną 2-5 miesięcy, a paznokcie stóp dłużej.

Terapia laserem Fotona umożliwia stopniowy wzrost zdrowych paznokci, a pełen ich odrost następuje po upływie 48 tygodni (u stóp).  U niektórych pacjentów ważne jest równoległe leczenie chorób towarzyszących. Bardzo istotna jest systematyczna kontrola – po 3 i 6 miesiącach.

Dlaczego wybrać laserowe leczenie grzybicy paznokci?

Leczenie grzybicy paznokci laserem jest alternatywą dla długotrwałego i często nieskutecznego tradycyjnego leczenia grzybicy paznokci. Maści i lakiery zazwyczaj nie poprawiają stanu płytki paznokciowej, a wielomiesięczne kuracje lekami doustnymi obciążają wątrobę i cały organizm. Laserowe leczenie grzybicy paznokci pozwala szybko i skutecznie pozbyć się problemu. Leczenie grzybicy paznokci laserem jest bezbolesne, nie uszkadza płytki paznokciowej, a cztery zabiegi wystarczą, aby zapoczątkować proces regeneracji nowego, zdrowego paznokcia.

 

Jak przebiega terapia?

W dr Wolfinger Clinic Kraków terapię przeprowadza lekarz medycyny estetycznej, specjalista laseroterapii. Lekarz przeprowadza 4-5 zabiegów co 7 dni. Istotne aby stawić się na jeden zabieg w miesiącu przez kolejne 6 miesięcy.

 

Jeśli problem grzybicy paznokci Ciebie dotyczy, skontaktuj się z nami!

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338