ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Moksa (moxa)

MOKSA (MOXA)

Moksa (moxa)– co to jest i na co działa?

Medycyna chińska jest kojarzona przede wszystkim z akupunkturą, wciąż jednak mało wiadomo o innych, równie skutecznych zabiegach które oferuje. Wśród wielu metod, takich jak specjalistyczne masaże, stawianie baniek czy leczenie ziołami i dietą, na szczególną uwagę zasługują zabiegi moksy. W Polsce nazwę moksa oraz moxa stosuje się zamiennie.

Jak wygląda zabieg Moksa (moxa)?

Zabieg moksy jest bardzo podobny do zabiegu tradycyjnej akupunktury, jednak zamiast igieł używa się specjalnych cygar zrobionych z chińskich odmian zioła piołunu. Terapeuta podgrzewa cygaro i za jego pomocą ogrzewa punkty akupunkturowe. Dym ma przyjemny, relaksujący zapach, zabieg jest również bezbolesny i przynosi szybkie efekty, bez skutków ubocznych.

Na co działa Moksa?

Stosowanie moksy wzmacnia odporność i wspomaga naturalne procesy samoleczenia organizmu. Zabieg moksy ma podobne działanie jak zabieg akupunktury, jednak najczęściej stosuje się go przy przeziębieniach, osłabieniu organizmu i w przypadku chorób przewlekłych. Wskazania do zabiegu moksy to między innymi:

  • przewlekłe bóle mięśni i stawów
  • osłabienie organizmu
  • częste przeziębienia
  • zwyrodnienia kręgosłupa
  • choroby reumatyczne

 

Moksa – o czym warto pamiętać

Przed zabiegiem moksy warto wykluczyć przeciwwskazania - są to między innymi miesiączka, ciąża, nadciśnienie tętnicze, gorączka i ostre stany zapalne. Moksoterapia działa regenerująco i przedłuża życie. Warto jednak pamiętać by zabieg przeprowadził tylko wykwalifikowany, certyfikowany specjalista – wtedy mamy gwarancje bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu.

Ponieważ zdrowie i zadowolenie Pacjentów jest dla nas najważniejsze, przed zabiegiem moksy, zapraszamy na konsultację specjalistyczną!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Z chęcią udzielimy odpowiedzi na wszelkie Twoje pytania.

Tel. 504438338 / 12 6603366

Sprawdź

X
Zadzwoń 504438338