ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Resurfacing to niezwykle skuteczna i precyzyjna metoda usuwania wierzchniej warstwy skóry, ale także jedna z najskuteczniejszych form peelingu frakcyjnego. Głowica frakcjonująca Fotony usuwa natychmiast gorące resztki tkanki ze skóry, niwelując ból i znacznie przyśpieszając rekonwalescencję. Peeling laserowy przy użyciu frakcjonującej głowicy Fotony zamyka i regeneruje mikrokanaliki o wiele szybciej niż w ma to miejsce przypadku tradycyjnych nieablacyjnych technik. Dodatkowo podczas zabiegu w razie potrzeby stosuje się znieczulenie w postaci kremu lub miejscowych blokad nerwów.

Istnieją trzy wersje resurfacingu w technologii Fotona VSP:

1.Lekkie Złuszczanie (Light Peel),

2.Średnie Złuszczanie (Medium Peel), nazywane też Peelingiem Las Vegas,

3.Głębokie Złuszczanie (Deep Peel).

Wszystkie te metody wykonywane są przy użyciu innowacyjnych głowic frakcyjnych, wytwarzających na skórze serię mikroskopijnych uszkodzeń, które następnie są szybko pokrywane przez otaczające je, nieuszkodzone tkanki. Mikrouszkodzeń dokonuje wiązka laserowa Er:YAG o długości fali świetlnej 2940nm.

Który rodzaj peelingu wybrać?

Lekkie Złuszczanie jest polecane pacjentom, którym zależy na krótkim okresie regeneracji. Parametry aparatu Fotona są ustawiane do zabiegu tak, by oddziaływać minimalnie ablacyjnie na powierzchniowe warstwy skóry. Taki peeling laserowy jest dzięki temu równie mało inwazyjny, co zwykła mikrodermabrazja diamentowa, a jego jedynym skutkiem ubocznym jest jednodniowe, delikatne zaczerwienienie skóry twarzy.

Średnie Złuszczanie przynosi bardziej widoczny efekt kliniczny, ale wiąże się z dłuższym okresem rekonwalescencji. Samo łuszczenie się skóry rozpoczyna się dopiero w ciągu 2-5 dni od wykonania zabiegu. Po tym czasie na skórze pojawia się lekkie zaczerwienienie, zaś po jego ustąpieniu skóra nabiera lekko brązowego „opalonego” odcienia.

Głębokie Złuszczanie zapewnia najbardziej wyraźne efekty kliniczne uzyskane dzięki ablacji do warstwy papilarnej skóry właściwej. Już jeden zabieg pozwala osiągnąć rezultaty równające się 10 mikrodermabrazjom! Laser wytwarza bowiem od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kolumn uszkodzeń okalanych zdrową skórą. Po zabiegu u pacjentek występuje bardzo silne zaczerwienienie, nazywane „czerwienią pomidora”, które zaczyna powoli ustępować około 5. dnia po zabiegu i zwykle znika po mniej więcej 10 dniach. Obszary skóry poddane wyjątkowo intensywnej terapii mogą jednak pozostać zaczerwienione nawet do 3 miesięcy (w rzadkich przypadkach do 6 miesięcy).

Rezultaty peelingu laserowego

Resurfacing zwiększa gęstość skóry i wyraźnie ją ujędrnia, gwarantując poprawę jej kondycji. Efektywnie niweluje zmarszczki, blizny, przebarwienia oraz mikrouszkodzenia wywołane nadmierną ekspozycją na słońce. Zwęża także rozszerzone pory skóry i ujednolica jej naturalny koloryt, dzięki czemu twarz odzyskuje utracony blask i nabiera młodzieńczej świeżości.

Interesuje Cię ten zabieg? Zachęcamy do kontaktu: tel. 504438338 / 12 6603366

Sprawdź

X
Zadzwoń 504438338