ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Pielęgnacja skóry

Kiedy warto pomyśleć o zabiegach oczyszczania skóry?

Zabiegi pielęgnacyjne są polecane wszystkim niezależnie od wieku, płci i pory roku. Wskazane są zwłaszcza w przypadkach, gdy nasza skóra traci blask, jednolity koloryt i staję się mniej jędrna.

Co może być tego przyczyną?

Przede wszystkim – upływ czasu. Z wiekiem pod wpływem różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych w naszej skórze zachodzą rozmaite zmiany. Skóra staje się mniej jędrna, traci koloryt i blask. W efekcie wyglądamy na zmęczonych, co wpływa negatywnie na ogólne samopoczucie i pewność siebie.

Przyczyny warunkujące zmiany skóry można podzielić na:

Czynniki wewnętrzne, do których zaliczamy m.in.: zaburzenia hormonalne, przyjmowanie niektórych leków, nadprodukcję wolnych rodników
Czynniki zewnętrzne, do których zliczamy m.in. nieodpowiednią pielęgnację skóry, niedopasowaną do rodzaju cery, niezbilansowaną dietę, małą aktywność fizyczną, ekspozycję na czynniki atmosferyczne takie jak: działanie promieni słonecznych, mróz, silny wiatr.

Cele oczyszczania skóry

Celem zabiegów pielęgnacyjnych jest głębokie oczyszczenie, wyrównanie kolorytu oraz odmłodzenie wynikające ze spłycenia zmarszczek oraz zwiększenia sprężystości skóry.

Sprawdź

X
Zadzwoń 504438338