ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

 

Wypełniacze stosowane są bardzo powszechnie w medycynie estetycznej, gdyż pozwalają na stosunkowo szybkie i bezpieczne przywrócenie młodego wyglądu. Większość wypełniaczy jest w stanie spłycić zmarszczki i bruzdy w mniej niż 30 minut, a rezultaty zabiegów utrzymują się od 4 miesięcy do ponad roku. Efekty w wielu przypadkach są spektakularne i pozwalają na przywrócenie młodzieńczego, zdrowego wyglądu i promiennej cery, ale często efekty nie są zadowalające przez nieprawidłowo przeprowadzony zabieg.

Leczenie wypełniaczami jest szybkie, stosunkowo proste i łatwo dostępne. Jednakże, jak wszystkie produkty stosowane w medycynie estetycznej, wiążą się z pewnym ryzykiem powikłań. Do możliwych skutków niepożądanych należą przede wszystkim reakcje alergiczne oraz tworzenie się podskórnych guzków. Czasami pojawia się także błękitne przebarwienie skóry, noszące nazwę efektu Tyndalla. Przebarwienie może utrzymywać się przez kilka miesięcy. W rzadkich przypadkach nieprawidłowe podanie wypełniacza może prowadzić do powstania martwicy tkanek. Zarejestrowano także pojedyncze przypadki uszkodzenia nerwów.

Jednymi z najpopularniejszych wypełniaczy są preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Każdy z dostępnych na rynku preparatów działa nieco inaczej i pozwala osiągnąć inne rezultaty. Efekty uboczne występują rzadko, należą do nich przede wszystkim: zaczerwienienie, obrzęk i siniak w miejscu iniekcji. Czasami preparat uwidacznia się w postaci podskórnych grudek, które zwykle z czasem same znikają. Czas utrzymywania się efektu kwasu hialuronowego może wynosić od kilku miesięcy do nawet dwóch lat. Niektóre badania sugerują, że powtarzalne iniekcje kwasu hialuronowego mogą pobudzać organizm do produkcji kolagenu, co zmniejsza widoczność zmarszczek. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania enzymu – hialuronidazy, w celu rozpuszczenia kwasu hialuronowego przy niepożądanych efektach.

W naszej Klinice zajmujemy się usuwaniem wypełniaczy permanentnych za pomocą hialuronidazy, która polega na ostrzykiwaniu określonego obszaru skóry preparatem zawierającym enzym, z wykorzystaniem cieniutkiej igły. Podanie hialuronidazy powoduje degradację wstrzykniętego uprzednio kwasu hialuronowego, a w niewielkim stopniu – także kwasu hialuronowego występującego fizjologicznie w organizmie. Jednorazowo należy użyć niewielką objętość hialuronidazy, a w razie potrzeby – powtórzyć zabieg. Sama procedura trwa kilkanaście minut i musi być poprzedzona wykonaniem próby alergicznej. Pierwsze efekty zauważalne są zaraz po zakończeniu zabiegu, jednak ocena ostatecznego efektu może nastąpić dopiero po 72 godzinach, gdyż tyle wynosi czas trwania hialuronidazy. Ponadto bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, który uniemożliwi ocenienie efektów.

Korzystając z usług specjalistów medycyny estetycznej z naszej Kliniki masz pewność, że zabieg zostanie wykonany przez profesjonalistę, z wykorzystaniem najwyższej jakości produktów, w sterylnych warunkach. Nie warto ryzykować własnym zdrowiem i wyglądem, wybierając do przeprowadzenia zabiegu przypadkowe, niewykwalifikowane osoby lub produkty niewiadomego pochodzenia.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami

Tel.  504438338 / 126603366

 

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338