ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338

Laserowe leczenie chrapania

Laserowe leczenie chrapania to nowoczesna, niefarmakologiczna metoda terapii uciążliwego problemu. Wielu Pacjentów, nierzadko, nie ma pojęcia o występowaniu tej uciążliwej dolegliwości. Z chrapaniem często mają problem partnerzy pacjentów. Medycyna estetyczna wychodzi im naprzeciw i proponuje laseroterapię. W dr Wolfinger Clinic w Krakowie, terapię laserowego leczenia chrapania przeprowadzamy na najlepszym laserze Fotona!

Przyczyny chrapania.

Przyczyna chrapania może leżeć w nieprawidłowej budowie gardła i utrudnionym przepływie powietrza przez drogi oddechowe. W efekcie podniebienie i języczek zostają wprowadzone w drgania, co staje się powodem wystąpienia zakłócającego odpoczynek zjawiska akustycznego. Do pojawienia się dolegliwości może również przyczynić się stosowanie używek (palenie papierosów i picie alkoholu) oraz otyłość. Wśród kolejnych powodów wystąpienia przypadłości można wymienić nieprawidłową drożność nosa (skrzywienie przegrody bądź polipy), zaś w przypadku chrapania u dzieci problemem może być przerost migdałków. Laserowe leczenie chrapania w dr Wolfinger Clinic Kraków to idealne rozwiązanie Twoich problemów!

Metody leczenia chrapania.

Współcześnie istnieje kilka metod leczenia chrapania, w tym operacja chirurgiczna i laseroterapia systemem Night Lase. Zabiegi laserowe należą do najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych technik terapii, a przeprowadzane są przy użyciu lasera Er:Yag. Ich skuteczność potwierdzają zarówno lekarze, jak i pacjenci. Laserowe leczenie chrapania to nie tylko nowoczesna, ale też skuteczna metoda.

Jak wygląda  laserowe leczenie chrapania?

Zabiegi Night Lase nie wymagają szczególnych przygotowań. Zazwyczaj wystarczy przejść jedną sesję, by pozbyć się problemu chrapania. W przypadku braku poprawy terapia jest przeprowadzana ponownie po upływie 6 miesięcy. Przed zabiegiem nie należy spożywać żadnych pokarmów (można coś zjeść ok. godzinę po naświetlaniu). Przed rozpoczęciem terapii lekarz przeprowadza rzetelny wywiad z pacjentem. Następnie wykonuje wstępne badania laryngologiczne w celu wykluczenia zmian obturacyjnych gardła środkowego oraz nosogardła – po przejściu tego etapu pacjent jest gotowy do zabiegu. Laserowe leczenie chrapania wymaga precyzji od lekarza medycyny estetycznej.

Co istotne, procedura medyczna nie wywołuje efektów ubocznych (w tym alergii) i jest w pełni bezbolesna. Szczególnie podatni na odczuwanie bólu pacjenci są znieczulani miejscowo. Terapia NightLase polega na podgrzaniu tkanki miękkiej języczka i podniebienia przy pomocy światła lasera. Efektem działania systemu jest kontrakcja kolagenu, pociągająca za sobą usztywnienie tkanki (zwiększenie jej sprężystości). Podczas seansu, w zależności od stopnia zaawansowania wiotkości struktur gardła, specjalista aplikuje na obszar zabiegu ok. 6 tys. impulsów. Oddziaływanie termiczne lasera wywołuje skurczenie się naświetlanego obszaru oraz stymulację produkcji włókien kolagenowych.

Rekonwalescencja po zabiegu laserowego leczenia chrapania:

Przez kilka dni po terapii można odczuwać objawy przypominające nieco anginę. Bezpośrednio po zabiegu chrapanie może się nasilić z powodu lekkiej opuchlizny, ale zaniknie w ciągu kilku dni. Do ewentualnych powikłań mogących się pojawić po sesji laserowej należą infekcje grzybicze bądź bakteryjne gardła, zaburzenia barwy głosu oraz niewydolność podniebienno-gardłowa. Podniebienie może przybrać szarobrązowy kolor i przez okres paru tygodni mieć nierówną strukturę. Aby uniknąć tego rodzaju dolegliwości, przez kilka dni po zabiegu pacjent przyjmuje przepisany przez lekarza antybiotyk.

Praktycznie zaraz po zakończeniu zabiegu chory może powrócić do swoich codziennych zajęć. Rezultatem leczenia jest regeneracja i usztywnienie kolagenu, pociągająca za sobą wstrzymanie wibracji miękkich części podniebienia i języczka. Najważniejszym efektem terapii jest eliminacja problemu chrapania i minimalizacja ryzyka wystąpienia bezdechów sennych, co można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Całkowite pozbycie się problemu i osiągnięcie najlepszych rezultatów zapewnia leczenie laserowe złożone z serii 3 zabiegów przeprowadzonych w ciągu ok. 6 tygodni.

PRZECIWWSKAZANIA

Ponieważ istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, dlatego lekarz specjalista przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad zanim przystąpi do zabiegu.

  • leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny) – przynajmniej 6 miesięcy przed zabiegiem
  • zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny - przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
  • suplementacja żelaza, wit. A
  • aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj),
  • czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec),
  • bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra,
  • bielactwo (minimum rok od pojawienia się ostatnich zmian)
  • stosowanie sterydów (krem lub tabletki),
  • spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
  • padaczka,
  • choroba nowotworowa,
  • rozrusznik serca,
  • choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np: zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca,
  • zakażenia wirusowe: HIV, WZW,
  • czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem),
  • nadmierne oczekiwania wobec efektów zabiegu,
  • obecność aft, pleśniawek, ran, stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej

Zapraszamy do dr Wolfinger Clinic Kraków na terapię laserowego leczenia chrapania!

Masz jakieś pytania? Chcesz zapisać się na zabieg? Skontaktuj się z nami

Sprawdź

X
Zadzwoń 504438338