ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

 Hialuronidaza - rozpuszczanie kwasu hialuronowego

hialuronidaza usuwanie kwasu hialuronowego kraków, kwas hialuronowy kraków

Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym (HA), wykonywany przez niedoświadczonego specjalistę, często może skończyć się powikłaniami, takimi jak asymetria, czy powstawanie grudek. Kwas po zabiegu może również przemieścić się w skórze. Na szczęście istnieje możliwość rozpuszczenia zbędnego kwasu hialuronowego za pomocą hialuronidazy.

 

Hialuronidaza – co to takiego?

 

Hialuronidaza to enzym, pozyskiwany z jadu owadów błonkoskrzydłych, lub niektórych gatunków węży. Substancje zawierające hialuronidazę depolimeryzują kwas hialuronowy, powszechnie stosowany jako wypełniacz w medycynie estetycznej. Hialuronidaza miejscowo degraduje kwas hialuronowy, który zostaje później naturalnie wydalony z ciała.

 

Jak wygląda zabieg przy użyciu hialuronidazy?

 

Lekarz, po wykluczeniu przeciwwskazań, nakłuwa miejsce zabiegowe cieniutką igłą i wstrzykuje preparat hialuronidazy.

Przed zabiegiem powinno się również wykonać próbę alergiczną, która wykluczy alergię pacjenta na składniki preparatu.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu, całkowity efekt można ocenić po około 2-3 dniach. Po zabiegu może wystąpić drobne zasinienie i zaczerwienienie, które znika samoistnie po kilku godzinach.

Wskazania do zabiegu przy użyciu hialuronidazy to:

  • zła tolerancja na podany wcześniej kwas hialuronowy
  • nieestetyczne wykonanie wypełnienia kwasem hialuronowym, np. asymetria
  • zatrzymanie wody w miejscu zabiegu
  • zatkanie światła naczynia krwionośnego kwasem hialuronowym
  • grudki, guzki i nierówności po aplikacji
  • zbyt duża ilość wypełniacza

Hialuronidaza – niestety nie dla wszystkich

 

Zabieg przy użyciu hialuronidazy niestety nie jest przeznaczony dla wszystkich – może poważnie uczulać. Dlatego wykluczone z zabiegu są m.in. osoby uczulone na jad owadów błonkosprzydłych (np. osy i pszczoły). Bardzo ważna jest zatem konsultacja z lekarzem specjalistą przed zabiegiem, na której omówione zostaną wszystkie przeciwwskazania. Ważne jest również, by osoba poddana zabiegowi była otoczona fachową opieką lekarską, w razie wystąpienia niepożądanych powikłań. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również infekcje w miejscach planowanej iniekcji, ciąża i wszelkie stany ostre organizmu.

Jest to zabieg, który wymaga obecności specjalisty! Pamiętaj, by oddać się w ręce tylko certyfikowanego, doświadczonego lekarza.

Reasumując: Ponieważ zabiegi medycyny estetycznej mogą wykonywać tylko Lekarze specjaliści, dlatego istotne jest, aby nie korzystać z takich zabiegów u kosmetologów czy kosmetyczek!

 

Zapraszamy na konsultacje!

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami

Tel.  504438338 / 126603366

 

 

 

 

 

 

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338