ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Intensywne nawilżanie

Kiedy warto pomyśleć o pielęgnacji skóry suchej?

W celu leczenia nadmiernego przesuszenia skóry, głębokiego nawilżenia od wewnątrz, wygładzenia i nadania skórze jedwabistego, napiętego wyglądu.
O linii terapeutycznej pielęgnacji skóry suchej warto pomyśleć w celu spłycenia drobnych blizn i odżywieniu miejsc o cienkiej powłoce skórnej m.in. wrażliwej skóry wokół oczu, ust, szyi, dekoltu, dłoni.
Zabiegi mogą być również postrzegane jako rewitalizacja sezonowa: na wiosnę jako profilaktyczne zabezpieczenie skóry przed wysuszeniem lub jako zabieg nawilżający skórę po okresie letnim.

Co może być tego przyczyną?

Za spadek poziomu nawodnienia skóry w pierwszej kolejności odpowiada obniżający się z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w skórze. Kwas hialuronowy to naturalnie występujący w naszej skórze polisacharyd, którego głównym zadaniem jest wiązanie i magazynowanie wody w tkankach. Z upływem lat dochodzi do zmniejszenia się poziomu kwasu hialuronowego, przez co skóra staje się mniej nawilżona i elastyczna.

Na wysuszanie się skóry duży wpływ mają również czynniki atmosferyczne – przede wszystkim ekspozycja na promienie słoneczne, temperaturę i wiatr. Proces przedwczesnego starzenia się skóry w wyniku oddziaływania środowiska to fotostarzenie. Pod jego wpływem następuje nadprodukcja wolnych rodników, a kolagen zawarty w skórze ulega stopniowemu zniszczeniu.

Cele intensywnego nawilżania

Celem terapii nawilżających jest wprowadzenie pod skórę preparatów wiążących wodę w wyniku czego następuje proces bardzo głębokiego nawilżenia – nieporównywalnego dla terapii powierzchniowych. Procesowi nawilżania często towarzyszy cel poboczny jakim jest odżywienie skóry od wewnątrz poprzez zastosowanie koktajli zawierających oprócz kwasu hialuronowego również aminokwasy, witaminy, enzymy, antyoksydanty, czynniki wzrostu.

 

 

Sprawdź

X
Zadzwoń 504438338