ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00 504-438-338 | 12 660-33-66

Lifting twarzy

Lifting twarzy jest jednym z popularniejszych i często wykonywanych zabiegów zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Podniesienie skóry w określonych obszarach, takich jak szyja, czoło czy policzki, pozwala na odwrócenie procesu starzenia, widocznie odmładzając twarz, poprawiając jej kontury oraz wygładzając większość zmarszczek.

BOTOX - Lifting Twarzy

Mężczyźni coraz chętniej sięgają po toksynę botulinową. Botox stosowany jest dla wygładzania zmarszczek mimicznych – zmarszczek pomiędzy brwiami, zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek wokół oczu. Zabieg trwa zaledwie kilka minut i polega na wstrzyknięciu preparatu w wybrane mięśnie twarzy. Zabieg z użyciem Botoksu niweluje również problem nadpotliwości. Ostrzyknięcie gruczołów potowych powoduje czasowe zablokowanie wydzielania potu, a co za tym idzie szybkie i bezpieczne pozbycie się tej często bardzo krępującej przypadłości.

KWAS HIALURONOWY - Lifting Twarzy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w skórze. Z upływem czasu, jego stężenie zmniejsza się w wyniku czego skóra traci swoją jędrność i elastyczność oraz zdolność wiązania wody. Kwas hialuronowy jest w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa w efekcie czego skutecznie wypełnia zmarszczki. 

Jakie jest zastosowanie kwasu hialuronowego?

 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
 • wypełnienie „linii marionetki”( linijne zagłębienie od kącików ust w dół do linii podbródka)
 • powiększanie ust
 • odbudowa kości policzkowych
 • wypełnienie„doliny łez”(zagłębienia biegnącego od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka)
 • wypełnienie zmarszczek wokół oczu
 • wypełnienie zmarszczek na czole
 • korekcja kształtu nosa
 • wypełnienie „zmarszczek palacza” ( zmarszczki nad górną wargą)
 • niechirurgiczna korekcja brody
 • poprawa linii żuchwy
 • wypełnienie skroni
 • wypełnienie płatków uszu
 • odmłodzenie dłoni
 • korekta blizn

LINERASE (LECZNICZY KOLAGEN) - Lifting Twarzy

Zabieg polega na podaniu do skóry właściwej za pomocą drobnych nakłuć (mezoterapii igłowej w odstępach co 2 cm) roztworu atelokolagenu Linerase. Słowo atelokolagen ma swoją genezę w procesie produkcji pozbawiającym kolagen telopeptydów które mogą wywołać reakcje alergiczne. Biozgodny kolagen tego typu (o dokładnie takiej samej budowie chemicznej) jest używany od 30 lat do leczenia niegojących się ran i owrzodzeń. Działa nie tylko biostymulująco lecz także bioregeneracyjnie pobudzając:

– namnażanie i powstawanie nowych fibroblastów (komórki o kluczowej funkcji w utrzymywaniu młodości skóry)
– aktywację płytek krwi (podobnie do osocza bogatopłytkowego)
– produkcję kolagenu typu III typowego dla skóry młodej

Z tego powodu przynosi dobre efekty również u osób starszych, u których metody biostymulacyjne działają zbyt słabo. Nie jest wypełniaczem, jest w pełni biodegradowalny. W 2016 roku zdobył nagrodę w głosowaniu lekarzy dermatologów estetycznych „Perła Dermatologii Estetycznej”

Jakie problemy rozwiązuje?

Zabieg ten daje widoczne i szybkie efekty w:
– poprawie jędrności skóry
– usunięciu drobnych zmarszczek, zmarszczek palacza
– bliznach zanikowych
– bliznach potrądzikowych
– rozstępach, również „starych”
– odmładzaniu okolic trudnych: oczu, ust, dłoni, szyi
– leczeniu skóry wiotkiej, cienkiej, dotkniętej fotostarzeniem
– redukcji rozciągniętej skóry brzucha (po ciąży, porodzie)
– ujędrnianiu ramion, ud

HYDROKSYAPATYT WAPNIA - Lifting Twarzy

Zabieg przeznaczony do wypełniania fałdów i ubytków objętościowych o przedłużonym czasie działania. Naturalny efekt i bezpieczeństwo preparatu to dodatkowe atuty.

Hydroksyapatyt to minerał występujący naturalnie w przyrodzie, jest także składnikiem kości i zębów, stanowiąc ich rusztowanie. W kosmetyce jest on stosowany pod postacią hydroksyapatytu wapnia o nazwie . Jest szeroko stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej, służy do wypełniania ubytków skórnych na bazie mikrokuleczek hydroksyapatytu zawieszonych w nośniku żelowym o dużej zawartości wody. Po podaniu preparatu, w miejscu wstrzyknięcia jego cząsteczki tworzą rusztowanie, które stymulują wzrost naturalnych włókien kolagenowych. Nie jest to jednak wypełniacz permanentny. Nośnik żelowy ulega rozpuszczeniu w ciągu kilku miesięcy, a mikrogranulki przez kolejne miesiące. Efekty preparatu średnio utrzymują się około 18 miesięcy, po czym ulegają degradacji.

Zabieg jest stosowany przy korekcji policzków, fałdów nosowo- wargowych, krawędzi żuchwy, fałdy podbródkowej oraz bruzdy bródkowej oraz wszystkich ubytków tkankowych. Przy pomocy preparatu  uzyskuje się bardzo dobre i naturalne efekty odmłodzenia grzbietów rąk.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest niemalże bezbolesny dzięki dodatkowi preparatu znieczulającego wewnątrz strzykawki.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt jest widoczny natychmiast po wstrzyknięciu. W miarę wchłaniania się nośnika żelowego, narasta efekt stymulacji własnego kolagenu, utrzymujący długotrwałe wypełnienie. Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także oczywiście od obszaru, który poddajemy kuracji. U większości pacjentów wypełnienie utrzymuje się przez  około 18 miesięcy.

Schemat terapii

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie wymaga wykonania wstępnych testów uczuleniowych.

LASEROTERAPIA - Lifting Twarzy

Laseroterapia dzięki wykorzystaniu wiązki energii dociera do najgłębszych warstw skóry. Ponieważ działanie lasera stymuluje i pobudza powstawanie nowych włókien kolagenowych oraz elastyny, skóra staje się napięta, gładka i odświeżona. Takie efekty uzyskamy juz po pierwszym zabiegu. Jednak końcowy efekt laseroterapii zauważymy po kilku tygodniach.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest szybki i bezbolesny. Lekarz Medycyny estetycznej przeprowadza z Pacjentem wywiad, po którym dobieramy odpowiednie parametry zabiegowe. W większości przypadków nie ma potrzeby użycia znieczulenia. Terapia jest szybka i skuteczna.

Masz jakieś pytania? Chcesz zapisać się na zabieg? Skontaktuj się z nami

 

Modelowanie sylwetki - Liposukcja

X
Zadzwoń 504438338